Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Моторна косилка FLM511BS

  FLM511BS е модел на самоодна косилка со која лесно и брзо секогаш ќе имате тревник уреден како фудбалски терен. Големата корпа за трева со капацитет до 65л овозможува помалку прекини во работата поради празнење, а исто така постои можност и за празнење од страна на косилката. За брзината на работата допринесува и фактот дека оваа машина има ширина на косење од 51 см. Висината на косењето можете да ја прилагодите според вашите лични афинитети, бидејќи овој модел нуди прилагодување на висината од дури 6 степени, од 2,5 см до 7,5 см. Идеална е за површини до 1500м2. Четворотактниот Briggs & Stratton, со зафатнина од 150cc, ја прави оваа косилка моќна и сигурна. Куќиштето е метално, со големина од 20 ”со вграден конектор за самоиспирање.
  Каталошки број: FLM511BS
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Начин на движењесамоодна
  Вид на моторBS625S OHV
  Мотор4-тактен
  Куќиште20”метално куќиште
  Димензија на тркала8”(предни)/11”(задни) тркала, со лежишта
  Ширина на сечењето51cm
  Висинско прилагодување2,5-7,5 cm, 6-степено висински централно прилагодување
  Собирачисфрлување позади (корпа), исфрлување од страна
  Колектор65L
  Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
  Резервоар за гориво0,8L
  Резервоар за масло0,47L
  Површина на косење1500 m2
  Кубикажа150cc
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Начин на движењесамоодна
  Вид на моторBS625S OHV
  Мотор4-тактен
  Куќиште20”метално куќиште
  Димензија на тркала8”(предни)/11”(задни) тркала, со лежишта
  Ширина на сечењето51cm
  Висинско прилагодување2,5-7,5 cm, 6-степено висински централно прилагодување
  Собирачисфрлување позади (корпа), исфрлување од страна
  Колектор65L
  Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
  Резервоар за гориво0,8L
  Резервоар за масло0,47L
  Површина на косење1500 m2
  Кубикажа150cc