Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Моторна косилка FLM510BS

  Моторната косилка за трева FLM510BS е компактна туркачка косилка, со широко сечило од 51 см и е идеална за уредување на поголеми дворови и тревници до 1100 м2. Има 3-степено прилагодување на висината. При косење, тревата се исфрлува странично. Она што ја прави оваа косилка одличен избор е врвниот мотор B&S серија 450E. Косилката има способност за малчирање на тревата што ја издвојува од многуте други на пазарот. Рачката SOFT овозможува подобра работа со минимални вибрации.
  Каталошки број: FLM510BS
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Начин на движењетуркачка
  Вид на моторB&S 450E
  Мотор4-тактен
  Куќиште20”метално куќиште
  Димензија на тркала7”(предни)/10”(задни) тркала
  Ширина на сечењето51cm
  Висинско прилагодување3-степено висинско прилагодување
  Собирачисфрлување од страна
  Резервоар за гориво0,85L
  Резервоар за масло0,47L
  Површина на косење1100 m2
  Кубикажа125cc
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Начин на движењетуркачка
  Вид на моторB&S 450E
  Мотор4-тактен
  Куќиште20”метално куќиште
  Димензија на тркала7”(предни)/10”(задни) тркала
  Ширина на сечењето51cm
  Висинско прилагодување3-степено висинско прилагодување
  Собирачисфрлување од страна
  Резервоар за гориво0,85L
  Резервоар за масло0,47L
  Површина на косење1100 m2
  Кубикажа125cc