Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Моторна косилка FLM510BS

  18.190 со ДДВ
  Моторната косилка за трева FLM510BS е компактна туркачка косилка, со широко сечило од 51 см и е идеална за уредување на поголеми дворови и тревници до 1100 м2. Има 3-степено прилагодување на висината. При косење, тревата се исфрлува странично. Она што ја прави оваа косилка одличен избор е врвниот мотор B&S серија 450E. Косилката има способност за малчирање на тревата што ја издвојува од многуте други на пазарот. Рачката SOFT овозможува подобра работа со минимални вибрации.
  Каталошки број: FLM510BS
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Начин на движењетуркачка
  Вид на моторB&S 450E
  Мотор4-тактен
  Куќиште20”метално куќиште
  Димензија на тркала7”(предни)/10”(задни) тркала
  Ширина на сечењето51cm
  Висинско прилагодување3-степено висинско прилагодување
  Собирачисфрлување од страна
  Резервоар за гориво0,85L
  Резервоар за масло0,47L
  Површина на косење1100 m2
  Кубикажа125cc
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Спецификации
  • Спецификации на производот
   Име на атрибутотВредност на атрибутот
   Начин на движењетуркачка
   Вид на моторB&S 450E
   Мотор4-тактен
   Куќиште20”метално куќиште
   Димензија на тркала7”(предни)/10”(задни) тркала
   Ширина на сечењето51cm
   Висинско прилагодување3-степено висинско прилагодување
   Собирачисфрлување од страна
   Резервоар за гориво0,85L
   Резервоар за масло0,47L
   Површина на косење1100 m2
   Кубикажа125cc
  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Начин на движењетуркачка
  Вид на моторB&S 450E
  Мотор4-тактен
  Куќиште20”метално куќиште
  Димензија на тркала7”(предни)/10”(задни) тркала
  Ширина на сечењето51cm
  Висинско прилагодување3-степено висинско прилагодување
  Собирачисфрлување од страна
  Резервоар за гориво0,85L
  Резервоар за масло0,47L
  Површина на косење1100 m2
  Кубикажа125cc