Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Моторна косилка FLM51010BS

  22.590 со ДДВ
  Туркачка косилка која е многу едноставна за употреба, што му овозможува на вашиот дома да има совршен тревник во текот на целата сезона. Сигурна е и се препорачува за косење на површини до 1100м2 со можност за прилагодување на висината на 3 нивоа. Ширината на косење на овој модел е 51см. Има четворотактен B&S мотор со запремнина од 125cc. Куќиштето е метално и со димензии 20". Предните тркала со големина од 7" и задните со 10", со лежишта значително го олеснуваат управувањето со косилката. Искосената трева се исфрла странично и оваа косилка има и можност и за мулчирање на тревата.
  Каталошки број: FLM51010BS
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Начин на движењетуркачка
  Вид на моторB&S 450E
  Мотор4-тактен
  Куќиште20”метално куќиште
  Димензија на тркала7”(предни)/10”(задни) тркала
  Ширина на сечењето51cm
  Висинско прилагодување3-степено висинско прилагодување
  Собирачисфрлување од страна
  Резервоар за гориво0,8L
  Резервоар за масло0,47L
  Површина на косење1100 m2
  Кубикажа125cc
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Спецификации
  • Спецификации на производот
   Име на атрибутотВредност на атрибутот
   Начин на движењетуркачка
   Вид на моторB&S 450E
   Мотор4-тактен
   Куќиште20”метално куќиште
   Димензија на тркала7”(предни)/10”(задни) тркала
   Ширина на сечењето51cm
   Висинско прилагодување3-степено висинско прилагодување
   Собирачисфрлување од страна
   Резервоар за гориво0,8L
   Резервоар за масло0,47L
   Површина на косење1100 m2
   Кубикажа125cc
  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Начин на движењетуркачка
  Вид на моторB&S 450E
  Мотор4-тактен
  Куќиште20”метално куќиште
  Димензија на тркала7”(предни)/10”(задни) тркала
  Ширина на сечењето51cm
  Висинско прилагодување3-степено висинско прилагодување
  Собирачисфрлување од страна
  Резервоар за гориво0,8L
  Резервоар за масло0,47L
  Површина на косење1100 m2
  Кубикажа125cc