Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Моторна косилка FLM460K

  16.800 со ДДВ
  Туркачка моторна косилка која се препорачува за површини до 1100м2 има ширина на сечење од 46 см и опција за 6-степено централно прилагодување на висината на сечењето од 2,5 до 7,5 см, што го прави идеален избор за секој двор. Високата моќност на четворотактниот мотор со запремнина од 139cc обезбедува сигурно косење. Искосената трева ја собира во корпа со капацитет од 65л. Овој модел има метално куќиште со фабрички вграден конектор за самоиспирање. Предните тркала на овој модел се со дијаметар 7 ", а задните 8 ".
  Каталошки број: FLM460K
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Начин на движењетуркачка
  Вид на моторY139V
  Мотор4-тактен
  Куќиште18”метално куќиште
  Димензија на тркала7”(предни)/8”(задни) тркала
  Ширина на сечењето46cm
  Висинско прилагодување2,5-7,5 cm, 6-степено висински централно прилагодување
  Собирачисфрлување позади (корпа), исфрлување од страна
  Колектор65L
  Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
  Резервоар за гориво1,0L
  Резервоар за масло0,6L
  Површина на косење1100 m2
  Кубикажа139cc
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Спецификации
  • Спецификации на производот
   Име на атрибутотВредност на атрибутот
   Начин на движењетуркачка
   Вид на моторY139V
   Мотор4-тактен
   Куќиште18”метално куќиште
   Димензија на тркала7”(предни)/8”(задни) тркала
   Ширина на сечењето46cm
   Висинско прилагодување2,5-7,5 cm, 6-степено висински централно прилагодување
   Собирачисфрлување позади (корпа), исфрлување од страна
   Колектор65L
   Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
   Резервоар за гориво1,0L
   Резервоар за масло0,6L
   Површина на косење1100 m2
   Кубикажа139cc
  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Начин на движењетуркачка
  Вид на моторY139V
  Мотор4-тактен
  Куќиште18”метално куќиште
  Димензија на тркала7”(предни)/8”(задни) тркала
  Ширина на сечењето46cm
  Висинско прилагодување2,5-7,5 cm, 6-степено висински централно прилагодување
  Собирачисфрлување позади (корпа), исфрлување од страна
  Колектор65L
  Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
  Резервоар за гориво1,0L
  Резервоар за масло0,6L
  Површина на косење1100 m2
  Кубикажа139cc