Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Масло во спреј за прехрамбена индустрија, 300 ml

  UNIT навртката е изработена од сино пасивиран поцинкуван челик. Се применува во дрво и дрвени материјали, а посебно е погодна кај изработка на мебел.
  Каталошки број: 08931071
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Течен, безбоен, високо капиларен, ефикасен подмачкувач во спреј, за специјална намена.лесно продира поради малата вискозност, што овозможува подмачкување на недостапните места. Ефикасното подмачкување и чистење гатантира заштита на машината и транспортната опрема, изложени на влага. Економичен. Нема видливи оштетувања при повремен контакт помеќу подмачкувачот и производот. Неутрален мирис и вкус. Шитока употреба во производството, обработката и пакувањето на храна и фармацевтски и козметички производи, каде што е можен повремен контакт на производот и подмачкувачот. Одобрено од NSF Н1. Физиолошки безопасно. Не ја иритира кожата и слузокожата. Нетоксичен. Температурна стабилност од -10 С до +180 С. Компатибилен е со различни материјали како алуминиум, нерѓочкувачки челик,пластични маси компатибилни на минерални масла ( како што се РР,РЕ,РЅ,најлон) поликарбонатно стакло и О-прстени. Ја елиминира влагата. Дава одлична антикорозивна заштита. Не содржи бази и киселини. Отпорен на стареење. Без силикон и АОХ. Се употребува кај вентили, заптивки, О-прстени, преносници, клипови, водичи, лизгачки механизми, шарки и ланци за пренос и други механизми во индустријата за храна и пијалоци. За подмачкување на ношеви во индустријата за хартија, како и игли и лимени плочи кај машините за плетење. За подмачкување на лизгачки површини на машините и транспортните ленти изложени на вода. Посебно е употреблив за подмачкување во индустријата за храна и пијалоци.

  Упатство за употреба:

  Површините кои се подмачкуваат треба да бидат чисти и обезмастени (арт. бр.08901096) Боцата да се протресе пред употреба. Да се испрска од подмачкувачот во тенок слој.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Течен, безбоен, високо капиларен, ефикасен подмачкувач во спреј, за специјална намена.лесно продира поради малата вискозност, што овозможува подмачкување на недостапните места. Ефикасното подмачкување и чистење гатантира заштита на машината и транспортната опрема, изложени на влага. Економичен. Нема видливи оштетувања при повремен контакт помеќу подмачкувачот и производот. Неутрален мирис и вкус. Шитока употреба во производството, обработката и пакувањето на храна и фармацевтски и козметички производи, каде што е можен повремен контакт на производот и подмачкувачот. Одобрено од NSF Н1. Физиолошки безопасно. Не ја иритира кожата и слузокожата. Нетоксичен. Температурна стабилност од -10 С до +180 С. Компатибилен е со различни материјали како алуминиум, нерѓочкувачки челик,пластични маси компатибилни на минерални масла ( како што се РР,РЕ,РЅ,најлон) поликарбонатно стакло и О-прстени. Ја елиминира влагата. Дава одлична антикорозивна заштита. Не содржи бази и киселини. Отпорен на стареење. Без силикон и АОХ. Се употребува кај вентили, заптивки, О-прстени, преносници, клипови, водичи, лизгачки механизми, шарки и ланци за пренос и други механизми во индустријата за храна и пијалоци. За подмачкување на ношеви во индустријата за хартија, како и игли и лимени плочи кај машините за плетење. За подмачкување на лизгачки површини на машините и транспортните ленти изложени на вода. Посебно е употреблив за подмачкување во индустријата за храна и пијалоци.

  Упатство за употреба:

  Површините кои се подмачкуваат треба да бидат чисти и обезмастени (арт. бр.08901096) Боцата да се протресе пред употреба. Да се испрска од подмачкувачот во тенок слој.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија