Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Масла за сечење и емулзии

  Popular products from category Масла за сечење и емулзии

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Cut+Cool ULTRA Емулзионо масло за ладење, 5 l

  0893050030
  3.190 ДЕН со ДДВ
  CUT+COOL емулзија е универзално средство за ладење и подмачкување со исклучителен ефект на испирање, чисти површини, машини, алати без валкање наосетливите сензори.Брагодарејќи на добрите својства на подмачкување овозможува високо перформанси на режење, го намалува триењето и дава можност за поголема брзина на режење.Штити од бактерии и корозија, нежна е со кожа и дава екстремно ниска пенливост.

  CUT+COOL масло за режење и ладење, 400ml

  0893050004
  910 ДЕН со ДДВ
  CUT+COOL универзалното масло за сечење и разладување се користи при рачни и средно-тешки машински обработки. Овој спреј заштитува и спречува лепење на обработуваниот дел за алат. Долготрајно штити од корозија без постапка на конверзација, додека толеранцијата на обработката е во рамките на тесно пропишаните граници.

  CUT+COOL масло за режење, 5l

  08930501
  10.750 ДЕН со ДДВ
  CUT+COOL е универзално масло за режење кое се користи за средни и тешки машински обработки.

  CUT+COOL паста за режење Perfect, 500ml

  0893050010
  2.290 ДЕН со ДДВ
  CUT+COOL пастата за сечење и дупчење PERFECT се користи за тешки машински обработки на челик со голема цврстина на затегање, челик од топчести лежишта, CrNi легури, итн. Оваа паста пружа безбедна и ефикасна употреба, долг век на алатот, заштитува од корозија и може да се применува при заварување или како средство за подмачкување. Овој производ при употреба нема штетно влијание на работната површина и не содржи хлор, сулфур, фосфор, силикон, смоли и растворувачи.

  Пена за режење

  0893050920
  430 ДЕН со ДДВ
  Висококвалитетна активна пена за сечење со големи перформанси при сите видови обработки на материјали. Погодна е за употреба кај процесите на дупчење, сечење на навои, завртување, развртување. Оваа пена може да се користи кај речиси сите видови материјали, има леплива структура и одличен ефект на ладење. Не содржи минерални масла, сулфур, тешки метали, како ни супстанци кои подоцна попречуваат при нанесување бои и премази.

  Масла за сечење и емулзии

  Filter by:

  Clear All
  Min: 430 Max: 10.750
  ден430 ден10750