Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Масла за патнички и лесни комерцијални возила

  Popular products from category Масла за патнички и лесни комерцијални возила

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Triathlon Endurance III SAE 5W 30, HC моторно масло

  Triathlon Endurance III SAE 5W 30, HC моторно масло

  Моторно масло со намален отпор, од врвна класа. Обезбедува соодветен проток на масло на ниски температури. Во зависност од прописите на производителите на возила, можен е интервал на замена на маслото во распон од 30.000 до 50.000 км.Оптимално за бензиски и дизел мотори, вклучително и возила со филтер за честички за дизел, во склад со нормата за издувни гасови ЕУРО 4. Ги вклучува нормите на „Volkswagen“, со исклучок на R5 и V10 TDI – мотори пред 6/2006.
  Слика на Triathlon Performance SAE 5W 40 HC моторно масло

  Triathlon Performance SAE 5W 40 HC моторно масло

  Синтетичко масло за сите сезони со намален отпор. Ја намалува потрошувачката на масло и гориво и обезбедува брз проток на масло во моторот. Во зависност од прописите на производителите на возила, можен е интервал на замена на маслото и до 30.000 км. Оптимално за бензиски и дизел мотори со повеќевентилска технологија и турбо полнач. Посебно погодно за ЕУРО 4 возила, со филтер за саѓи и за примена кај патнички возила на плин - течен гас (CNG/LPG).

  Слика на Triathlon Ultra SAE 10W 40

  Triathlon Ultra SAE 10W 40

  Својства: Моторно масло со ниско ниво на триење, произведено со модерна технологија и примена на адитиви и синтетички компоненти. Маслото може да се користи во текот на целата година во бензин и дизел моторите кај патничките возила, комерцијалните возила, со или без турбо полнач и додатно воздушно ладење.
  Слика на Triathlon Univerzal SAE 15W 40

  Triathlon Univerzal SAE 15W 40

  Моторно масло за сите сезони, за бензиски и дизел мотори, со и без турбо полнач. Добри карактеристики на заштитаод трошење и спречување на создавање на црн талог. Мала потрошу- вачка на масло, отпорност на стареење и стабилна вискозност во различни режими на работа.

  Масла за патнички и лесни комерцијални возила