Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Масла

  Popular products from category Масла

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Triathlon Endurance III SAE 5W 30, HC моторно масло

  658 ДЕН со ДДВ
  Моторно масло со намален отпор, од врвна класа. Обезбедува соодветен проток на масло на ниски температури. Во зависност од прописите на производителите на возила, можен е интервал на замена на маслото во распон од 30.000 до 50.000 км.Оптимално за бензиски и дизел мотори, вклучително и возила со филтер за честички за дизел, во склад со нормата за издувни гасови ЕУРО 4. Ги вклучува нормите на „Volkswagen“, со исклучок на R5 и V10 TDI – мотори пред 6/2006.

  Triathlon Performance SAE 5W 40 HC моторно масло

  469 ДЕН со ДДВ
  Модерно масло за сите сезони со намален отпор. Ја намалува потрошувачката на масло и гориво и обезбедува брз проток на масло во моторот. Во зависност од прописите на производителите на возила, можен е интервал на замена на маслото и до 30.000 км. Оптимално за бензиски и дизел мотори со повеќевентилска технологија и турбо полнач. Посебно погодно за ЕУРО 4 возила, со филтер за саѓи и за примена кај патнички возила на плин - течен гас (CNG/LPG).

  Triathlon Ultra SAE 10W 40

  397 ДЕН со ДДВ
  Својства: Моторно масло со ниско ниво на триење, произведено со модерна технологија и примена на адитиви и синтетички компоненти. Маслото може да се користи во текот на целата година во бензин и дизел моторите кај патничките возила, комерцијалните возила, со или без турбо полнач и додатно воздушно ладење.

  Triathlon Univerzal SAE 15W 40

  463 ДЕН со ДДВ
  Моторно масло за сите сезони, за бензиски и дизел мотори, со и без турбо полнач. Добри карактеристики на заштитаод трошење и спречување на создавање на црн талог. Мала потрошу- вачка на масло, отпорност на стареење и стабилна вискозност во различни режими на работа.

  Triathlon Univerzal HCDP SAE 20W 50

  0897120505
  50.935 ДЕН со ДДВ
  Својства: Минерално мултиградно моторно масло за комерцијални и патнички возила со дизел и бензин мотори со природен усис и турбо полнење кое го прават во умерени и тешки услови на работа.

  Premium P SAE 5W 30,

  0897905312
  2.912 ДЕН со ДДВ
  Количина 5 л.

  Масла

  Filter by:

  Clear All
  Min: 50 Max: 64.426
  ден50 ден64426