Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Маски за заварување

  Popular products from category Маски за заварување

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Автоматска маска за заварување, Ignis

  5.490 со ДДВ
  Ignis BLUE LIGHTENING автоматска маска за заварување изработена од висококвалитетна пластика отпорна на лом.Содржи четири оптички сензори со брзина 1/3 s. Напојувањето се врши по пат на соларни ќелии и непроменливи литиумски батерии чиј работен век е од 5 до 7 години. Постои можност за избор на режимот на заварување или брусење. Изградена е во склоп на CE, ANSI, CSA i AS/NZS стандарди. Благодарејќи на можноста за подесување од надворешната страна на маската , овозможува брзо работење без вадење на маската.Истотака има и можност за подесување на растојанието од лицето. Тежината на маската е 54g.

  Автоматска маска за заварување, Stella

  5.990 со ДДВ
  Stella BLACK CARBON автоматската маска за заварување е изработена од високо квалитетна пластика отпорна на кршење. Содржи четири оптички сензори со брзина 1/3 с. Напојувањето се врши со соларни ќелии и незаменливи литиумски батерии чиј работен век е од пет до седум години. Можно е избирање на режим за заварување или за дупчење. Изработена е во согласност со стандардите CE, ANSI, CSA и AS/NZS. Благодарејќи на прилагодувањата на надворешната страна на маската, овозможува брза работа без отстранување на маската. Има можност за прилагодување на растојанието од лицето.

  Автоматска маска за заварување, Veldo

  0984700660
  3.490 со ДДВ
  Veldo black автоматска маска за заварување изработена од високо квалитетна пластика отпорна на кршење. Содржи два оптички сензори со брзина 1/25 с. Напојувањето на маската се врши со соларни ќелии. Veldo black автоматската маска има режим за заварување и режим за дупчење. Изработена е во согласност со стандардите CE, ANSI, CSA и AS/NZS.

  Внатрешно заштитно стакло за маска Ignis и Veldo

  0984100200
  122 со ДДВ

  Внатрешно заштитно стакло за маска Veldo

  0984103200
  133 со ДДВ

  Маска за заварување со држач без стакло

  071382100
  2.659 со ДДВ
  Рачна маска за заварување со рачка, без стакло, тежина од 465 грама.

  Маски за заварување

  Filter by:

  Clear All
  Min: 122 Max: 5.990
  ден122 ден5990