Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Mars S3

  Заштитни чевли изработени од кафена NABUK кожа. Имаат композитна заштитна капа и меѓуѓон од кевлар. Водоотпорни. Поставени се со AIR Active 3D материјал кој исклучително пропушта пареа односно дозволува кожата да дише. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката е анатомска, може да се вади и да се менува. Достапни во длабока и плитка варијанта.Големина 37-47 EN ISO 20345
  Поништи избор
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име Вредност
  Степен на заштита S3
  Ѓон Двослоен PU
  Меѓуѓон кевларски
  Горен дел на обувките кафена набук кожа
  Капа композитна
  Отпорност на вода да
  Влошка анатомска може да се вади и менува
  Бренд Wurth
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Степен на заштита S3
  Ѓон Двослоен PU
  Меѓуѓон кевларски
  Горен дел на обувките кафена набук кожа
  Капа композитна
  Отпорност на вода да
  Влошка анатомска може да се вади и менува
  Бренд Wurth