Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  LMS - Fluid, 400ml

  LMS FLUID е физиолошко безбедно средство за подмачкување на база на парафинско масло. Овој вискозно безбојно средство за подмачкување го намалува отпорот и триењето, долготрајно штити од корозија, продирање на вода и прашина. Може да се користи во простории каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Ова безопасно средство не го загрозува здравјето и може да се примени на тешко достапни места. Средството е без вкус и мирис и не содржи AOX и силикон.
  Каталошки број: 0893107001
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Вискозен, безбоен специјален подмачкувач во спреј. Моше да се употребува во простории каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Го смалува отпорот при триење. Долготрајно и ефикасно заштитува од корозија . Штити од продирање на вода и прашина.  Прецизно се нанесува. Економичен е при работа. Производот е безбеден за употреба. Не го загрозува здравјето на луѓето на работното место. Без вкус и мирис. Не содржи АОХ и силикон. За подмачкување на делови на машини, транспортни ленти, лежишта, за олабавување на зарибани врски, подмачкување и заштита од корозија во прехрамбената, фармацевската и индустријата за хартија како и во печатници.

  Технички податоци:

  Температурна употреба: -20 С до +145 С

  Боја: безбоен.

  Упатство за употреба:

  Површините кои се подмачкуваат треба да бидат чисти и обезмастени (арт.бр. 08901096).Да се протресе боцата пред употреба. Да се испрска во тенок слој.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Вискозен, безбоен специјален подмачкувач во спреј. Моше да се употребува во простории каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Го смалува отпорот при триење. Долготрајно и ефикасно заштитува од корозија . Штити од продирање на вода и прашина.  Прецизно се нанесува. Економичен е при работа. Производот е безбеден за употреба. Не го загрозува здравјето на луѓето на работното место. Без вкус и мирис. Не содржи АОХ и силикон. За подмачкување на делови на машини, транспортни ленти, лежишта, за олабавување на зарибани врски, подмачкување и заштита од корозија во прехрамбената, фармацевската и индустријата за хартија како и во печатници.

  Технички податоци:

  Температурна употреба: -20 С до +145 С

  Боја: безбоен.

  Упатство за употреба:

  Површините кои се подмачкуваат треба да бидат чисти и обезмастени (арт.бр. 08901096).Да се протресе боцата пред употреба. Да се испрска во тенок слој.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија