Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Кожни ракавици

  Popular products from category Кожни ракавици

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Basic Rigger

  255 ДЕН со ДДВ
  Природна боја. Цврсти заштитни ракавици целосно изработени од говедска кожа. Просечна дебелина над 0.9mm. Заштитени/скриени шeвови. Посебно дизајниран отвор за палецот кој е двојно опшиен. Еластичен отвор за раката.

  Protect

  399 ДЕН со ДДВ
  Исклучително меки заштитни ракавици, лесни за носење, изработени од свинска кожа. Наддланката е изработена од еластичен памук кој овозможува кожата да дише. Имаат еластична манжетна која може да се прилагоди со леплива лента. Добро се прилепуваат на рацете.

  W-20

  550 ДЕН со ДДВ
  Цврсти заштитни ракавици изработени од висококвалитетна полна говедска кожа и платно. Исклучително меки. Дланката, показалецот, палецот и врвовите на прстите се изработени од полна кожа. Добра флексибилност и фат. Наддланката и манжетната се изработени од цврста памучна ткаенина. Гумирана сигурносна манжетна од памук. Двојно штепувана.

  W-10

  343 ДЕН со ДДВ
  Цврсти заштитни ракавици изработени од говедски шпалт и платно. Предниот дел на ракавиците е изработен од цврста памучна ткаенина. Дланката, показалецот, палецот и врвовите на прстите се изработени од шпалт. Двојно штепувани. Добра отпорност на абење.

  Uni-SN

  283 ДЕН со ДДВ
  Цврсти заштитни ракавици изработени од превртена говедска кожа. Делот на дланката, палецот и показалецот е дополнително зајакнат со говедска кожа. Наддланката е изработена од памучна ткаенина која овозможува кожата да дише. Гумирана сигурносна манжетна од памук. На дланките од ракавиците е поставен памук.

  Uni-WN

  249 ДЕН со ДДВ
  Цврсти заштитни ракавици изработени од превртена говедска кожа. Наддланката е изработена од памучна ткаенина која овозможува кожата да дише, а палецот и показалецот се целосно кожни. Гумирана сигурносна манжетна од памук. Ракавиците имаат поставен памук на дланките.

  Кожни ракавици

  Filter by:

  Clear All
  Min: 249 Max: 720
  ден249 ден720