Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Косилки

  Popular products from category Косилки

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  TRIATHLON Farm

  58970650006
  350 ДЕН со ДДВ
  4T - 600мл минерално масло, наменето за четворотактни мотори, произведено за четворотактни мотори со воздушно ладење за косилки на трева, генератори, пумпи за вода.

  Акумулаторска косилка FLMA36V

  FLMA36V
  16.500 ДЕН со ДДВ
  Акумулаторна eco friendly косилка која со своите перформанси може да одговори на сите предизвици со кои се соочувате при одржување на зелените површини. Батеријата од 36V, 4Ah обезбедува одлична моќност за косење, додека получасовното траење на батеријата и брзото полнење (40 мин) ја зголемуваат ефикасноста. Има 5-степено прилагодување на висина на косење (20-70мм), додека ширината на косење е 46 см. Колекторот за трева е со капацитет од 50л. Големите тркала со димензии 150/200мм обезбедуваат лесно движење на кој било терен.

  Моторна косилка FLM420K

  FLM420K
  13.950 ДЕН со ДДВ
  Малата тежина го овозможува полесно маневрирање на косилката, па средувањето на вашиот тревникот ќе ви биде задоволство, а не напор. Препорачаната работна површина за овој модел е до 800m2. Ширината на косење е 42см додека висината може да се прилагоди со помош на централно 6-степено ниво на прилагодување (2,5-7,5 см). Корпата за собирање трева има капацитет од 45л. Овој модел користи четворотактен мотор со запремнина од 99 cc. Предните тркала се со дијаметар од 6 ", а задните 7".

  Моторна косилка FLM4608BS

  FLM4608BS
  22.990 ДЕН со ДДВ
  Со оваа туркачка моторна косилка патот до совршениот тревник никогаш не бил полесен и побрз. Овој модел се препорачува за површини до 1100м2, нудејќи 6-степено централно прилагодување на висината од 2,5 до 7,5см, што ви дава можност да го прилагодите изгледот на тревникот според вашиот вкус. Корпата за трева со капацитет од 65л ве ослободува од подоцнежно ракирање. Покрај опцијата за собирање на трева во корпата има опција и за исфрлање на тревата од страна. Ширината на косењето е 46см. Сигурен B&S мотор и зафатнина 125cc. Металното куќиште со димензии (18 ”) има конектор за самоплакнење. Дијаметарот на предните тркала е 7 ", задните 8".

  Моторна косилка FLM460K

  FLM460K
  16.800 ДЕН со ДДВ
  Туркачка моторна косилка која се препорачува за површини до 1100м2 има ширина на сечење од 46 см и опција за 6-степено централно прилагодување на висината на сечењето од 2,5 до 7,5 см, што го прави идеален избор за секој двор. Високата моќност на четворотактниот мотор со запремнина од 139cc обезбедува сигурно косење. Искосената трева ја собира во корпа со капацитет од 65л. Овој модел има метално куќиште со фабрички вграден конектор за самоиспирање. Предните тркала на овој модел се со дијаметар 7 ", а задните 8 ".

  Моторна косилка FLM461K

  FLM461K
  19.700 ДЕН со ДДВ
  FLM461K е компактна косилка и е вистински избор за сите оние кои имаат двор. Самоодниот погонски механизам ја прави работата лесна и едноставна. Препорачаната површина е 1100м2, а можноста за 6-степено прилагодување на висината на сечењето од 2,5 до 7,5см ја прави една од нашите најбарани производи. Има ширина на сечење од 46 см додека искосената трева ја собира во корпа со капацитет од 65л. Има четворотактен мотор со запремнина од 139cc со метално куќиште на кој е вграден конектор за самоиспирање.

  Косилки

  Filter by:

  Clear All
  Min: 350 Max: 33.500
  ден350 ден33500