Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Контакт спрееви

  Popular products from category Контакт спрееви

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Контакт спреј OL, 200 ml

  089360
  759 со ДДВ
  OL контакт спрејот помага кај проблеми при стартување, отстранување, спречување на пречки и дефекти на електрични уреди предизвикани од влага. Овој спреј служи за чистење на сите видови контакти од наслаги на оксид. Отстранува голема отпорност на проток на струја, не содржи налогени и не штети на повеќето конструктивни материјали во електрониката. Покрај наслаги од оксид, отстранува и наслаги од сулфид, смоли, нечистотии и масла.

  Контакт спреј OS, 200 ml

  089361
  759 со ДДВ
  OS контакт спрејот помага кај проблеми при стартување, отстранување, спречување пречки и дефекти на електрични уреди предизвикани од влага. Служи за заштита на електро-контактите од оксидација. Ги штити од корозија новите контакти, прекинувачи и електромеханички делови, додека истовремено ги подмачкува сите делови на фините механизми. Со користење на овој спреј се отстрануваат нечистотии, смола, масла, остатоци од метал. Спрејот не содржи киселини и при сушење не создава наслаги на контактите.

  Контакт спреј SL, 200 ml

  089370
  759 со ДДВ
  SL контакт спрејот помага кај проблеми при стартување, отстранување, спречување пречки и дефекти на електрични уреди предизвикани од влага. Овој спреј е провиден заштитен лак кој служи за изолирање жици и електро-приклучоци. Заштитува од кратки споеви и високонапонски и нисконапонски електрични кола. Има можност за отстранување на помали оштетувањан а изолацијата кај мотори и трансформатори. Исто така ги штити каблите на акумулаторите од корозија и влага. Има моќ за прилепување на метали како што се бакар, месинг, челик, алуминиум, хром, како и на површини од кожа, дрво или картон.

  Контакт спреј SW, 200 ml

  089365
  671 со ДДВ
  SW контакт спрејот помага кај проблеми при стартување, отстранување, спречување пречки и дефекти на електрични уреди предизвикани од влага. Овој специјален спреј има улога во одмастување и чистење на контактите и електричните делови. Ги отстранува остатоците од калофониум и ги чисти валканите електрични уреди, платина, релеи, приклучоци на утичницата. Спрејот не ги оштетува пластичните и другите конструктивни материјали кои не се употребуваат во електрониката.

  Спреј за брзо полнење на мотори, 300 ml

  089011
  327 со ДДВ
  START RAPID спрејот за брзо палење на моторот со подобрена комбинација од состојки брзо и сигурно помага кај проблеми при палење особено во ладни и влажни временски услови. Овој спреј се користи за бензински и дизел мотори со или без катализатор, градежни и земјоделски машини, како и машини со двотактен мотор.

  Спреј за заштита на полови на акумулатор, 150ml

  0890104
  327 со ДДВ
  Спреј за заштита на половите на акумулатори, акумулаторски клеми, поврзувачки споеви, претставува заштита од корозија, временски непогоди, акумулаторски киселини. Овој спреј спречува минливи отпори како и пад на напонот, со што се продолжува векот на траење на акумулаторот.

  Контакт спрееви

  Filter by:

  Clear All
  Min: 327 Max: 759
  ден327 ден759