Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  K+D Fast

  Брзиот лепак и заптивна маст FAST претставува моќен лепак и трајно-еластична заптивна маса на база на полиуретан. Средството одлично се прилепува на суви, премачкани и обоени површини на кои се нанесува. Поседува висока почетна цврстина однадвор, која овозможува обработка многу брзо по нанесувањето. Го затвора јазот меѓу површините и трајно ги заптива. K + D FAST не е корозивно средство, погоден е за лепење и заптивање во близина на погон за производство на храна бидејќи не го загрозува здравјето во зацврстена состојба, што е потврдено и со ISEGA сертификат. Исто така овој лепак поврзува и широк спектар на материјали и површини како што се метали, бои, дрво, камен, бетон, пластика. Трајно и моќно лепи и заптива споеви и шевови во внатрешност и на отворено. Оваа маса не е препорачлива за лепење на PE, PP, PTFE, силиконски гуми и пластифицирана пластика.
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *