Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
Close
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  K+D Fast

  660 со ДДВ
  Брзиот лепак и заптивна маса FAST претставува силен лепак и трајно еластична заптивна маса на база на полиуретан. Средството одлично се прилепува на сувите, премачкани и обоени површини на кои се нанесува. Поседува висока почетна цврстина однадвор, која овозможува обработка брзо по нанесувањето. Го затвора процепот меѓу површините и трајно ги заптива. K + D FAST не е корозивно средство, погоден е за лепење и заптивање во близина на погони за производство на храна бидејќи не го загрозува здравјето во цврста состојба, за што потврда е и ISEGA сертификатот. Воедно овој лепак врзува и широк спектар на материјали и површини како што се метали, бои, дрво, камен, бетон, пластика. Трајно и моќно лепи и заптива споеви и шавови одвнатре и на отворено. Оваа маса не е препорачлива за лепење PE, PP, PTFE, силиконски гуми и пластифицирана пластика.
  Поништи избор
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *