Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Јакни

  Popular products from category Јакни

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Зимска јакна Frost

  Зимска јакна Frost

  Зимска јакна со модерен дизајн, наменета за секојдневни активности.
  - Водоотпорна
  - Качулка
  - Висока јака
  - Рефлектирачки ленти
  - Вентилациски отвори под пазувите
  - Два скриени странични џебови
  - Еластични ленти на ракавите и појасот
  - Индекс на вода: 8.000 ММ

  Зимска јакна со постава за најстудената зима.

  Водоотпорна зимска јакна, ELBRUS

  Wurth дизајн, во најголемата зима обезбедува топлина и удобност. Јакната е е опремена со постава која ќе спречи студеното време да ве задржи на патот. Должината на јакната обезбедува подвижност и максимална заштита на долниот дел на грбот.
  Strike јакна со црна боја и привлечни флуоросцентни детали.

  Јакна STRIKE

  Студеното време не треба да ве спречува. Wurth Strike јакна спарува супериорна изолација со модерен дизајн за топлина која не престанува. Мекиот, растеглив материјал обезбедува целосна удобност. Strike јакната има модерен дизајн, црна боја со привлечни флуоресцентни детали.Направен е од комбинација на топол материјал со полнење и растеглива мека ткаенина што обезбедува максимална удобност.Има качулка, два странични џеба и еден џеб за градите. Се закопчува со патент на кој има гумено Wurth лого.
  Слика на Пилот јакна

  Пилот јакна

  Исклучително практична 3 во 1 работна пилот јакна. Изработена е од комбинација од памук и полиестер, ракавите се отстрануваат со помош на скриен патент, така што може да се носи и како елек. Од надворешната страна има повеќе функционални џебови и два внатрешни џеба. На струкот и на краевите има еластична манжетна. Закопчувањето е со помош на патент. Крагната и поставата од крзно може да се отстранат по потреба. Водоотпорна е и обезбедува добра заштита од сите атмосферски влијанија. Достапна во големини од L до XXXL
  Слика на Santorin

  Santorin

  Многу пријатна, топла и удобна машка јакна соодветна за носење во преодни периоди (пролет, есен), со полнење од 100% полиестер. Се одликува со модерен дизајн во атрактивни комбинации на бои. Има странични џебови и еластични опшивки на манжетните.
  Слика на Зимска јакна, Himalayan

  Зимска јакна, Himalayan

  Зимска јакна со TPU мембрана коja ќе ви овозможи одлична заштита во зимските временски услови.

  Водоотпорна: 5000mm

  Парапропустлива: 500 MVP

  Продолжен заден дел кој го штити грбот

  Cordura зајакнуванје на рамениците, лактовите и на крајот на ракавите

  Висока крагна

  Прилаголдива качулка

  Повеќе функционални џебови

  Еластична лента на ракавите

   

  Состав:

  Полиестер + TPU Cordura материјал

  Слика на Зимска јакна ROCKET

  Зимска јакна ROCKET

  Оваа полнета водоотпорна јакна е совршена и за најстудената зима.
  NAVY јакна со спортски дизајн и модерни комбинации на бои

  Јакна NAVY

  Што и да донесе денот, ткаенината од која е изработена јакната Wurth Navy ќе ви даде совршена удобност и дишење.

  Јакната има спортски дизајн со модерни комбинации на бои. Изработена е од топол материјал и softshell.

  Има качулка, два странични џеба и еден на градите, како и рефлектирачки ленти. Се закопчува со помош на патент на кој има мало гумено Wurth лого.

  Слика на Јакна Aerton

  Јакна Aerton

  Aerton јакната има спортски дизајн и овозможува совршена удобност. Јакната е со постава, има 3 џебови, два од страна и еден на градите + рефлектирачка лента.
  Слика на Јакна за висока видливост Vezuv

  Јакна за висока видливост Vezuv

  Јакна со висока видливост наменета за сигнализација и спречување на потенцијални несреќи. Ракавите се отстрануваат по потреба, по што јакната може да стане елек со голема видливост. Се користи на градилишта, во сообраќај, во магацини, во комунални претпријатија, во електроенергетската индустрија итн.

  Стандард: EN20471, категорија II


  - Водоотпорна.
  - Рефлектирачки ленти.
  - Висока крагна.
  - Два странични џебови.
  - Џеб на градниот кош со преклоп.
  - Џеб за картици.
  - Еластични манжетни на ракавите и половината.
  - Индекс на вода: 5000 mm.
  - Пропустливост на пареа: 500 MVP.

  Слика на Женска јакна, K-Way Donna Essen

  Женска јакна, K-Way Donna Essen

  • Модерна и лесна женска јакна. • Благо струкирана. • Со капа и два надворешни џебови. • Еластични манжетни со прилагодување.
  Слика на Јакна PHOENIX - црвена

  Јакна PHOENIX - црвена

  Phoenix јакна со модерен спортски дизајн во тегет боја.


  - Висока јака.
  - Ластик на ракавите и струкот.
  - Два странични џебови.
  - Џеб на градите со патент.
  - Пропустливост на пареа: 500 MVP.
  - Индекс на вода: 8000 mm.

   

  Слика на Јакна PHOENIX - тегет

  Јакна PHOENIX - тегет

  Phoenix јакна со модерен спортски дизајн во тегет боја.


  - Висока јака.
  - Ластик на ракавите и струкот.
  - Два странични џебови.
  - Џеб на градите со патент.
  - Пропустливост на пареа: 500 MVP.
  - Индекс на вода: 8000 mm.

   

  Слика на Јакна GEKO

  Јакна GEKO

  GEKO јакна со спортски дизајн во модерни комбинации на бои со патент. Изработена е од лесен материјал.

  - Висока јака.
  - Еластични ленти на ракавите.
  - Два странични џебови со патент.
  - Два џебови на градите со патент.
  - Два внатрешни џебови.
  - Рефлектирачки ленти.

  Слика на Зимска јакна ELBRUS Hi-Vis

  Зимска јакна ELBRUS Hi-Vis

  Elbrus Hi-Vis зимска јакна дизајнирана за најтешките зими. Се користи на градилишта, во сообраќај, во магацини, во комунални претпријатија, во електроиндустријата итн. 


  - Рефлектирачки детали.
  - Скриена качулка.
  - Висока јака.
  - Еластични манжетни.
  - Два странични џебови.
  - Џеб на градите со патент.
  - Џеб на ракавот со патент.
  - Затворање со патент со преклоп.
  - Прилагодливи манжетни.
  - RIP STOP засилувања.
  - Индекс на вода: 5000мм

  Слика на Зимска јакна Марс, петрол

  Зимска јакна Марс, петрол

  Зимска машка јакна Mars во петрол боја


  - Водоотпорна.
  - Термоизолација.
  - Отпорна на ветер.
  - Два функционални џебови.
  - Внатрешен џеб.
  - Качулка што не се отстранува.
  - Висока јака.
  - Еластични ленти на ракавите и струкот.
  - Индекс на вода: 8000 mm.
  - Пропустливост на пареа: 500 MVP.

   

  Состав:

  100% полиестер + TPU

  Слика на Зимска јакна женска, VENUS

  Зимска јакна женска, VENUS

  Зимска женска Venus јакна, во црвена боја


  - Водоотпорна.
  - Термоизолација.
  - Отпорна на ветер.
  - Два функционални џебови.
  - Внатрешен џеб.
  - Качулка што не се отстранува.
  - Висока јака.
  - Еластични ленти на ракавите и струкот.
  - Индекс на вода: 8000 mm.
  - Пропустливост на пареа: 500 MVP.

   

  Состав:

  100% полиестер + TPU

  Јакни