Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HSS TiN бургија за инокс, RED LINE

  46 со ДДВ
  Спиралната HSS RED LINE самоцентрирачка бургија за прецизно дупчење на инокс, високо легирани челици и хардокс со агол на врвот од 135 степени, обезбедува прецизно дупчење благодарение на својата кратка конструкција. Со вкрстено брусење на врвот на бургијата овозможено е одлично центрирање, без потреба од претходно обележување со точкаст обележувач, дури и на заоблени материјали. HSS спиралната бургија е геометриски прецизно изработена, што обезбедува сигурен квалитет на продупчените дупки. TIN облогата ја зголемува отпорноста на површините на абразија и овозможува брзо одведување на топлината од местото на дупчење. Оваа бургија се применува на столбни, електрични, индустриски и батериски дупчалки. Вкупната должина на бургијата изнесува 49 mm, дијаметарот на бургијата е 2 mm, а должината на жлебот за струготина е 24 mm.
  Поништи избор
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  БрендRED LINE
  MAX длабочина на бушењеDx5
  Обработка/СлоевиTiN облога
  Обработка/Слоеви4 слоеви, 2 TiN, TiAiN
  Агол на врвот135°
  Агол на врвот130°
  Начин на производствобрусени
  МатеријалИнокс
  Материјал на бургијаHSS
  СтандардDIN338
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Спецификации
  • Спецификации на производот
   Име на атрибутотВредност на атрибутот
   БрендRED LINE
   MAX длабочина на бушењеDx5
   Обработка/СлоевиTiN облога
   Обработка/Слоеви4 слоеви, 2 TiN, TiAiN
   Агол на врвот135°
   Агол на врвот130°
   Начин на производствобрусени
   МатеријалИнокс
   Материјал на бургијаHSS
   СтандардDIN338
  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  БрендRED LINE
  MAX длабочина на бушењеDx5
  Обработка/СлоевиTiN облога
  Обработка/Слоеви4 слоеви, 2 TiN, TiAiN
  Агол на врвот135°
  Агол на врвот130°
  Начин на производствобрусени
  МатеријалИнокс
  Материјал на бургијаHSS
  СтандардDIN338
  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија