Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HSS спирална бургија за челик, DIN340

  Брусена, продолжена спирална бургија HSS со стандардно цилиндрично јадро и агол на врвот од 118 степени, се користи за дупчење на стандарден челик, лиен челик (легиран и нелегиран), сиров лив, темпер лив и железен лив. Оваа бургија калена во пареа може да се применува на столбни, електрични, индустриски и батериски дупчалки. Пред да се почне дупчењето со оваа бургија, неопходно е обележување на местото на дупчење со точкаст обележувач. Вкупната должина на бургијата изнесува 95 mm, дијаметарот на бургијата е 2,5 mm, а должината на жлебот за струготина е 62 mm.
  Поништи избор
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  БрендStandard
  MAX длабочина на бушењеDx10
  Обработка/СлоевиКалена во пареа
  Агол на врвот118°
  Начин на производствоваљани
  Материјалчелик
  Материјал на бургијаHSS
  СтандардDIN340
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  БрендStandard
  MAX длабочина на бушењеDx10
  Обработка/СлоевиКалена во пареа
  Агол на врвот118°
  Начин на производствоваљани
  Материјалчелик
  Материјал на бургијаHSS
  СтандардDIN340
  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија