Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HSS спирална бургија за алуминиум

  990 ДЕН со ДДВ
  Спиралната HSS ZEBRA самоцентрирачка бургија се користи за прецизно дупчење на алуминиум, алуминиумски легури,како и алуминиумски ковани и лиени легури. Оваа бургија обезбедува прецизно дупчење, додека вкрстено брусениот врв (агол на врвот на бургијата) од 130 степени обезбедува одлично центрирање, без потреба од претходно обележување со точкаст обележувач, дури и на заоблени материјали. Оваа геометриски прецизно изработена бургија со намалено, заострено и попречно сечило обезбедува сигурен квалитет на продупчените дупки, додека жлебот одлично ги одведува струготините во продупчената дупка. Оваа бургија се применува на столбни, електрични, индустриски и батериски дупчалки. Вкупната должина на бургијата изнесува 40 mm, дијаметарот на бургијата е 1,5 mm, а должината на жлебот за струготина е 18 mm.
  Поништи избор
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  БрендZEBRA
  MAX длабочина на бушењеDx5
  Обработка/СлоевиБез дополнителни облоги
  Агол на врвот130°
  Начин на производствобрусени
  Материјалалуминиум
  Материјал на бургијаHSS
  СтандардDIN338
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  БрендZEBRA
  MAX длабочина на бушењеDx5
  Обработка/СлоевиБез дополнителни облоги
  Агол на врвот130°
  Начин на производствобрусени
  Материјалалуминиум
  Материјал на бургијаHSS
  СтандардDIN338