Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HSS двострана спирална бургија

  Брусената двострана HSS бургија калена во пареа, со вкрстено брусен врв (агол на врвот на бургијата) од 118 степени се користи за дупчење на тенки челични лимови, поп-нитни и заковки, а особено е погодна за рачна обработка на тенки материјали. Оваа стабилна HSS бургија со својата кратка конструкција обезбедува прецизно дупчење, а благодарение на самоцентрирачкиот врв овозможува одлично центрирање дури и на заоблени материјали без потреба од претходно обележување со точкаст обележувач. Оваа бургија може да се применува на столбни, електрични, индустриски и батериски дупчалки. Вкупната должина на бургијата изнесува 46 mm, дијаметарот на бургијата е 3 mm, а должината на жлебот за струготина е 11mm.
  Поништи избор
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Обработка/СлоевиКалена во пареа
  Агол на врвот118°
  СтандардDIN1897
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Обработка/СлоевиКалена во пареа
  Агол на врвот118°
  СтандардDIN1897
  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија