Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HSS бургии за метал

  Popular products from category HSS бургии за метал

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  HSS спирална бургија за челик, RED LINE

  218 ДЕН со ДДВ
  Брусена, спирална HSS RED LINE бургија калена во пареа, со вкрстен брусен врв од 135 степени, се користи за прецизно дупчење на челик. Благодарениe на својата кратка конструкција, оваа бургија обезбедува прецизно дупчење, додека самоцентрирачкиот врв пружа одлично центрирање дури и на заоблени материјали без потреба од претходно обележување со точкаст обележувач. HSS RED LINE спиралната бургија е геометриски прецизно изработена и пружа осигуран квалитет на продупчените отвори. Оваа бургија се применува на столбни, електрични, индустриски и батериски дупчалки. Вкупната должина на бургијата изнесува 49 mm, дијаметарот на бургијата е 2 mm, а должината на жлебот за струготина е 24 mm.

  Сет спирални бургии RED LINE HSS (1-10mm), 19 парч.

  06247001
  1.750 ДЕН со ДДВ

  Сет спирални бургии RED LINE HSS (1,5-6,5mm), 13 парч.

  0624701
  840 ДЕН со ДДВ

  HSS спирална бургија за челик, ZEBRA

  1.350 ДЕН со ДДВ
  Висококвалитетната брусена спирална бургија HSS ZEBRA се користи за дупчење на челик. Со својата кратка конструкција овозможува прецизно дупчење, додека вкрстено брусениот врв со агол од 130 степени обезбедува прецизно центрирање дури и на заоблени материјали, без потреба од точкаст обележувач. Оваа спирална бургија калена во пареа осигурува постојан квалитет на продупчените дупки, со висока прецизност и долг работен век обезбедувајќи помало триење и загревање на бургијата. Оваа бургија може да се применува на столбни, електрични, индустриски и батериски дупчалки. Вкупната должина на бургијата изнесува 22 mm, дијаметарот на бургијата е 0,5 mm, а должината на жлебот за струготина е 6 mm.

  Сет HSS Zebra бургија за метал (1-10mm), 19 парч.

  0624000001
  5.390 ДЕН со ДДВ

  HSS бургија за метал

  1.350 ДЕН со ДДВ
  Висококвалитетната брусена спирална бургија HSS ZEBRA се користи за дупчење на челик. Со својата кратка конструкција овозможува прецизно дупчење, додека вкрстено брусениот врв (агол на врвот на бургијата) од 130 степени обезбедува прецизно центрирање дури и на заоблени материјали, без потреба од претходно обележување со точкаст обележувач. Оваа спирална бургија калена во пареа осигурува постојан квалитет на продупчените дупки, со висока прецизност и долг работен век обезбедувајќи помало триење и загревање на бургијата. Оваа бургија може да се применува на столбни, електрични, индустриски и батериски дупчалки.

  HSS бургии за метал

  Filter by:

  Clear All
  Min: 35 Max: 8.390
  ден35 ден8390