Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  HSS бургии за метал

  Popular products from category HSS бургии за метал

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на HSS спирална бургија за челик, DIN340

  HSS спирална бургија за челик, DIN340

  Брусена, продолжена спирална бургија HSS со стандардно цилиндрично јадро и агол на врвот од 118 степени, се користи за дупчење на стандарден челик, лиен челик (легиран и нелегиран), сиров лив, темпер лив и железен лив. Оваа бургија калена во пареа може да се применува на столбни, електрични, индустриски и батериски дупчалки. Пред да се почне дупчењето со оваа бургија, неопходно е обележување на местото на дупчење со точкаст обележувач. Вкупната должина на бургијата изнесува 95 mm, дијаметарот на бургијата е 2,5 mm, а должината на жлебот за струготина е 62 mm.