Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
Close
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HSCO MAGMA спирална бургија

  282 со ДДВ
  Поништи избор
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  БрендMAGMA
  MAX длабочина на бушењеDx5
  Обработка/СлоевиБез дополнителни облоги
  Агол на врвот130°
  Начин на производствобрусени
  МатеријалИнокс
  Материјал на бургијаHSCO
  СтандардDIN338
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  БрендMAGMA
  MAX длабочина на бушењеDx5
  Обработка/СлоевиБез дополнителни облоги
  Агол на врвот130°
  Начин на производствобрусени
  МатеријалИнокс
  Материјал на бургијаHSCO
  СтандардDIN338
  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија

  Завртка за ПВЦ со впуштена глава ж.поц

  1,11 со ДДВ

  HSS спирална бургија за челик, Standard

  35 со ДДВ
  Валана спирална бургија HSS со стандардно цилиндрично јадро и аглол на врвот од 118 степени, се користи за дупчење на градежен челик со цврстина на затегање до 800 N/mm2, лиен челик, како и местата каде што не е потребна голема прецизност на отворот. Оваа бургија калена во пареа може да се променува на столбни, електрични, индустриски и батериски дупчалки. Пред почетокот на дупчењето со оваа бургија, неопходно е обележување на местото со точкаст обележувач. Вкупната должина на бургијата изнесува 34 mm, дијаметарот на бургијата е 1 mm, а должината на жлебот за струготина е 12 mm.

  Shield, Cut 4

  375 со ДДВ
  Меки и удобни бесшевни ракавици, изработени од синтетичко влакно UHMWPE (полиетилен со ултра-висока молекуларна тежина). Овие влакна имаат цврстина на затегање која е 10-15 пати поголема од челикот, што е тајната на максималните параметри на абење и кинење. Дланката е преслечена со тенок слој од полиуретан.

  Моталка на пластичен котур, со поклопец 30m, 2,5mm2

  0774033329
  6.690 со ДДВ