Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HS 1800 Полусинтетичко масло за подмачкување

  515 со ДДВ
  Полусинтетичкото масло за подмачкување HS 1800 е повеќенаменско масло со одлични својства за прилепување. Благодарение на своето лепливо својство, идеално е за вертикални површини и површини изложени на зголемен притисок. Има отпорност на вода и солена вода, штити од оксидација и абење и погодно е за подмачкување на склопови во индустријата, автомобилската индустрија и сегментот на прецизна механика.
  Каталошки број: 0893106918
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Повеќенаменско полусинтетичко масло со одлични особини на прилепување за површините. Поради силната лепливост идеален е како подмачкувач на вертикални површини и површини изложени на зголемен притисок. Отпорно е на вода и солена вода. Ги штити деловите од абење и оксидација. Поради отпорноста на температурни промени, погоден е за работа на температури од -30 ºC до +180 ºC. Има ниска вискозност, па е посебно погодно за подмачкување на делови си мали процепи. Може да се употребува за подмачкување на склопови во индустријата, во автомобилската индустријата и на прецизна механика.

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење .

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Повеќенаменско полусинтетичко масло со одлични особини на прилепување за површините. Поради силната лепливост идеален е како подмачкувач на вертикални површини и површини изложени на зголемен притисок. Отпорно е на вода и солена вода. Ги штити деловите од абење и оксидација. Поради отпорноста на температурни промени, погоден е за работа на температури од -30 ºC до +180 ºC. Има ниска вискозност, па е посебно погодно за подмачкување на делови си мали процепи. Може да се употребува за подмачкување на склопови во индустријата, во автомобилската индустријата и на прецизна механика.

   Упатство за употреба:

   1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење .

   2.  Пред употреба протресе ја боцата.

   3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

   4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

   ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Повеќенаменско полусинтетичко масло со одлични особини на прилепување за површините. Поради силната лепливост идеален е како подмачкувач на вертикални површини и површини изложени на зголемен притисок. Отпорно е на вода и солена вода. Ги штити деловите од абење и оксидација. Поради отпорноста на температурни промени, погоден е за работа на температури од -30 ºC до +180 ºC. Има ниска вискозност, па е посебно погодно за подмачкување на делови си мали процепи. Може да се употребува за подмачкување на склопови во индустријата, во автомобилската индустријата и на прецизна механика.

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење .

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија