Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Хидраулични масла

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Triathlon Hydraulic HM HLP 46

  4.313 со ДДВ
  Моноградни минерални масла кои се употребуваат како течност под притисок во современите хидраулични уреди. Содржат материи за зголемена отпорност на маслото на стареење, заштита од корозија и отпорност - стабилност на висок притисок Претежно се употребуваат во хидраулични уреди во кои се појавуваат високи термички напрегнувања и кои работат во услови на чести и големи промени на температурата во текот на работниот процес. Се произведуваат од базни масла збогатени со најовремени комплекси на адитиви. Се карактеризираат со висок индекс на вискозност, голема отпорност на протекување, ниска точка на течење, брза деемулгација. Ја подобруваат заштитата на хидрауличните уреди од триење, абење, рѓа и корозија. Многу се постојани при промена на температурните услови на работа. Не се препорачуваат за турбини и за подмачкување на хидропумпи кои имаат склопови кои се посребренети (за нив се користат само масла без цинк).

  Triathlon Hydraulic HM HLP 68

  10.040 со ДДВ
  Моноградни минерални масла кои се употребуваат како течност под притисок во современите хидраулични уреди. Содржат материи за зголемена отпорност на маслото на стареење, заштита од корозија и отпорност - стабилност на висок притисок Претежно се употребуваат во хидраулични уреди во кои се појавуваат високи термички напрегнувања и кои работат во услови на чести и големи промени на температурата во текот на работниот процес. Се произведуваат од базни масла збогатени со најовремени комплекси на адитиви. Се карактеризираат со висок индекс на вискозност, голема отпорност на протекување, ниска точка на течење, брза деемулгација. Ја подобруваат заштитата на хидрауличните уреди од триење, абење, рѓа и корозија. Многу се постојани при промена на температурните услови на работа. Не се препорачуваат за турбини и за подмачкување на хидропумпи кои имаат склопови кои се посребренети (за нив се користат само масла без цинк).

  Хидраулични масла

  Filter by:

  Clear All
  Min: 4.313 Max: 10.040
  ден4313 ден10040