Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HHS Подмачкува за прехранбена индустрија, 500 ml

  HSS средството за подмачкување за прехранбената индустрија може да се користи во простории каде што се произведуваат и складираат прехранбени производи. Има исклучителна моќ на продирање дури и во најмали процепи. Долготрајно штити од корозија и ладно заварување. Погодно е за употреба на вертикални површини, постојано е на вода која прска и не содржи смоли, силикон, киселини и AOX.
  Каталошки број: 08931076
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Безбојно синтетичко масло кое содржи повеќефункционални адитиви, со одлични капиларни особини за подмачкување на тешко достапни места и места со мала толеранција. Одличните особини на прифатливост на површините, овозможува негова употреба  на на вертикални точки и осигурува стабилност на центрифугални сили кај делови кои ротираат. Ја одбива водата, па дава долготрална заштита од корозија, особено на нежелезни метали. Не содржи киселини, силикони и АОХ. NSF-Н1 регистриран (бр.140816). Употреблив на места за чување  намирници.

  Упатство за употреба:

  1.За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат претходно да се исчистат од прашина, нечистотија, остатоци од масла и масти. За чистење и припрема на површините препорачуваме Чистач Multiclean (арт.бр.08931096 или Wurth монтажни).

  2. Пред употреба боцата да се протресе.

  3. Да се испрска површината што се подмачкува.

  ВНИМАНИЕ: Боцата е под притисок. Да се заштити од директна сончева светлина и да не се изложува на температура над +50 С. Да се обрати внимание на знаците за опасност. Да се коpистат соодветни заштитни ракавици и маска.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Безбојно синтетичко масло кое содржи повеќефункционални адитиви, со одлични капиларни особини за подмачкување на тешко достапни места и места со мала толеранција. Одличните особини на прифатливост на површините, овозможува негова употреба  на на вертикални точки и осигурува стабилност на центрифугални сили кај делови кои ротираат. Ја одбива водата, па дава долготрална заштита од корозија, особено на нежелезни метали. Не содржи киселини, силикони и АОХ. NSF-Н1 регистриран (бр.140816). Употреблив на места за чување  намирници.

  Упатство за употреба:

  1.За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат претходно да се исчистат од прашина, нечистотија, остатоци од масла и масти. За чистење и припрема на површините препорачуваме Чистач Multiclean (арт.бр.08931096 или Wurth монтажни).

  2. Пред употреба боцата да се протресе.

  3. Да се испрска површината што се подмачкува.

  ВНИМАНИЕ: Боцата е под притисок. Да се заштити од директна сончева светлина и да не се изложува на температура над +50 С. Да се обрати внимание на знаците за опасност. Да се коpистат соодветни заштитни ракавици и маска.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија