Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Градежна хемија и лепила

  Popular products from category Градежна хемија и лепила

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  AKRIL FIX, Монтажен лепак без растворувач

  1893100101
  226 со ДДВ

  Малер Акрил

  58921611
  Оваа еднокомпонентна маса е направена на основа на акрилни дисперзии, служи за запечатување на порозни материјали (бетон, гас бетон, дрво, керамички плочки, гипс картон), споеви помеѓу прозорски рамки, врати, бетонски елементи, како и за поправка на помали пукнатини на ѕидови. Оваа акрилна маса не содржи киселини и силикон. Отпорна е на стареење, временски влијанија, УВ зрачење и на алкохолни соединенија. Оваа акрилна маса може да се прелакира со сите вообичаени лакови. Масата има бела боја и се наоѓа во пакување од 310мл.

  Малер Акрил Basic

  18921611
  89 со ДДВ

  Монтажен лепак Absobon

  0893100100
  440 со ДДВ

  Синтетички влакна за бетон

  15195360012
  338 со ДДВ
  Фиберглас влакна изработени од полипропилен кои се користат како дополнување на бетонот или малтерот за зајакнување со цел да се постигне подобра отпорност на удари, зголемена еластичност, помалку пукање, подобра водоотпорност и за подобро соединување на бетонот со подлогата.

  Универзално оплатно масло

  08931091
  8.790 со ДДВ
  Концентрирано оплатно масло на синтетичка база за разблажување со вода. Се користи за оплати од дрво и метал со функција на обезбедување на обработените површини на бетонот без видливи отвори и меурчиња. Со употреба на ова средство се спречува лепење на бетонот за оплатите.

  Градежна хемија и лепила

  Filter by:

  Clear All
  Min: 0 Max: 14.750
  ден0 ден14750