Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Електро опрема / инсталации

  Popular products from category Електро опрема / инсталации

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Изолир трака

  40 со ДДВ

  Изолир трака PVC

  25 со ДДВ
  Црна електроинсталациска трака за изолирање која е изработена од ПВЦ, означува и дава сигурна изолација на електро инсталации. Отпорноста на електро пробивност на оваа трака е до 25kv/mm, тешко е запалива и обезбедува безбедно и лесно ракување. Отпорна е на кинење, стареење, има голема флексибилност и моќ на лепење. Оваа трака подржува работен напон од 600V и се применува за изолирање, означување на електрични инсталации, зацврстување на кабелски снопови итн.

  Самовулканизирачка трака

  790 со ДДВ

  Кабелска врска

  0,77 со ДДВ

  Кабелска врска T

  1,58 со ДДВ
  Кабелска стега од полиамид 6.6 која служи за брзо и едноставно групирање на каблите, кабловската опрема, црева ...Отпорна е на масла, масти, горива како и на многу други органски материјали. Овозможува сигурен спој, има долг работен век, на ниски температури не станува крта ниту порозна. Оваа црна стега со димензии 370mm x 7.6mm има намалено влијание на UV зраци поради додатните јаглероди, и стабилна е на UV промени.

  Кабелска врска со пластична стега

  1,1 со ДДВ
  Кабелска везица со пластичен јазик без остри рабови, погодна е за надворешна употреба. Отпорна е на УВ зрачење и атмосферски промени. Служи за брзо и едноставно групирање на кабли и кабелска опрема. Обезбедува сигурен спој и долг работен век. Има црна боја. Се применува за кутии со кабли, инсталации, во авто-работилници, автомобили.

  Електро опрема / инсталации

  Filter by:

  Clear All
  Min: 0 Max: 13.870
  ден0 ден13870