Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Електрични машини

  Popular products from category Електрични машини

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Електрична аголна брусилка, 850W, EAG 115

  5717004010
  4.990 ДЕН со ДДВ
  Модел: EAG 115 Рачна аголна брусилка со моќност од 850 W за сечење и брусење на материјали. Брусилката има прекинувач со два преклопи за дополнителна сигурност при користењето. Машината има ротор заштитен од прашина и струготини, чии лежишта се во гумено куќиште за да се спречи „заварување“ на лежиштето во куќиштето при загревање. Во главата на брусилката е вградено иглесто лежиште кои поднесува поголеми оптоварувања.

  Електрична аголна брусилка EAG 7-115, 760W

  5717016010
  3.990 ДЕН со ДДВ
  Модел: EAG 7-115 Аголна брусилка со моќност од 760 W, одличен однос помеѓу масата и моќноста, за сечење и лесни брусења. Копчето за заклучување на работното вретено овозможува лесна промена на плочите за сечење или брусење. Роторот на брусилката има заштита од струготини, што го продолжува работниот век на машината. Безбедноста на корисникот е зголемена благодарение на функцијата на заштита од рестарт - по ненадеен прекин на напојувањето со електрична енергија, брусилката не се движи одеднаш, туку корисникот треба да го врати прекинувачот на исклучено и повторно да ја вклучи.

  Електрична аголна брусилка, 2000W, EAG 20-230

  5717008010
  9.490 ДЕН со ДДВ
  Моќна аголна брусилка со антивибрациска рачка за удобна работа без дополнителни потешкотии. Машината има ротор заштитен од прашини и струготини, чии лежишта се во гумено куќиште за да се спречи „заварување“ на лежиштето во куќиштето при загревање.

  Електрична вибрациона дупчалка EDI 13-K

  5717001011
  4.990 ДЕН со ДДВ
  Моќна, компактна и лесна вибрациона дупчалка со моќност од 650 W, се карактеризира со своето брзо дупчење и долг работен век. Поседува вграден ROHM метален брз футер. Оваа машина има 2 режими на работа - дупчење и ударно дупчење. Електричниот прекинувач со потенциометар овозможува прилагодување на постојан број на вртежи на дупчалката. Ергономскиот дизајн со гумирана рачка обезбедува пријатно ракување, без потешкотии, додека дополнителната гумирана ротациска рачка со дистанцер за еднаква длабочина на дупчење овозможува сигурна работа и при зголемен отпор на дупчење.

  Електро пневматски чекан-дупчалка EHD 40 Combi

  5717003011
  32.990 ДЕН со ДДВ
  Електропневматски чекан-дупчалка со AVT/TMD систем на пригушување - двоен систем за ублажување на вибрациите и бучавата. Машината има SDS-max прифат. Електронската контрола на брзината ја сведува на минимум загубата на брзина во текот на работата. „Мекиот“ старт и функцијата за заштита од рестарт овозможуваат зголемена сигурност во работата.

  Електрична аксијална брусалка GS700-E, 710W

  07025200
  19.150 ДЕН со ДДВ
  Модел: GS 700-E Оваа лесна и компактна, а истовремено моќна електрична аксијална брусилка е идеална за работи со брусење и глодање. Машината има сигурносно исклучување - кога е заклучена, доводот на струја автоматски се прекинува. Исто така има и заштита од рестарт, односно ненамерно повторно вклучување. Термичката заштита од преоптоварување го штити моторот и овозможува долг работен век. Дополнително е зголемена отпорноста на прашина благодарение на обложените калеми и заштитната мрежа преку намотката.

  Електрични машини

  Filter by:

  Clear All
  Min: 3.990 Max: 81.690
  ден3990 ден81690