Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Ел. аг. брусалка EWS 14-125S-CLASSIC + Електрична аголна брусалка EWS 26-230S

  Каталошки број: BF20-02/1
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  5717044010 - Ел. аг. брусалка EWS 14-125S-CLASSIC

  • Моќност – 1.400W
  • Број на обртаи  - 11.000 o/min, без потенциометар
  • max прифат на плоча – 125mm
  • Брзоподесив штитник
  • Заштита од рестарт
  • Игличасти лежишта во главата на брусилката за долготрајност во проесот на брусење
  • Ротор заштитен од стакло пластика
  • Eлектроника за одржување на константен број на обртаи

  5717045010 - Електрична аголна брусалка EWS 26-230S

  • Моќност – 2.600W
  • Број на вртежи  - 6.000 o/min без потенциометар
  • Мак. Прифат на плочи – 230mm
  • Брзоподесив штитник
  • Заштита од рестарт
  • Куглични лежишта во главата на брусилката за долготрајност во проесот на брусење
  • Ротор заштитен од стакло пластика
  • Софт старт електроника за заштита на механичких делови.
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • 5717044010 - Ел. аг. брусалка EWS 14-125S-CLASSIC

   • Моќност – 1.400W
   • Број на обртаи  - 11.000 o/min, без потенциометар
   • max прифат на плоча – 125mm
   • Брзоподесив штитник
   • Заштита од рестарт
   • Игличасти лежишта во главата на брусилката за долготрајност во проесот на брусење
   • Ротор заштитен од стакло пластика
   • Eлектроника за одржување на константен број на обртаи

   5717045010 - Електрична аголна брусалка EWS 26-230S

   • Моќност – 2.600W
   • Број на вртежи  - 6.000 o/min без потенциометар
   • Мак. Прифат на плочи – 230mm
   • Брзоподесив штитник
   • Заштита од рестарт
   • Куглични лежишта во главата на брусилката за долготрајност во проесот на брусење
   • Ротор заштитен од стакло пластика
   • Софт старт електроника за заштита на механичких делови.
  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  5717044010 - Ел. аг. брусалка EWS 14-125S-CLASSIC

  • Моќност – 1.400W
  • Број на обртаи  - 11.000 o/min, без потенциометар
  • max прифат на плоча – 125mm
  • Брзоподесив штитник
  • Заштита од рестарт
  • Игличасти лежишта во главата на брусилката за долготрајност во проесот на брусење
  • Ротор заштитен од стакло пластика
  • Eлектроника за одржување на константен број на обртаи

  5717045010 - Електрична аголна брусалка EWS 26-230S

  • Моќност – 2.600W
  • Број на вртежи  - 6.000 o/min без потенциометар
  • Мак. Прифат на плочи – 230mm
  • Брзоподесив штитник
  • Заштита од рестарт
  • Куглични лежишта во главата на брусилката за долготрајност во проесот на брусење
  • Ротор заштитен од стакло пластика
  • Софт старт електроника за заштита на механичких делови.