Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Еднократни ракавици

  Popular products from category Еднократни ракавици

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Еднократни заштитни ракавици TPE

  Еднократни заштитни ракавици TPE

  Високо еластични, еднократни, со високи перформанси, водоотпорни и без латекс.
  Слика на Заштитни ракавици, Nitril

  Заштитни ракавици, Nitril

  Карактеристики:

  Не содржат пудра и латекс. Може да се носат двострано. Отпорни се на масти, бензин, дизел гориво, многу киселини и масла. Издржливи, со добра механичка отпорност и голема
  еластичност. Практичен дозер – пакување 100 пара. Една ракавица одговара и на десната и на левата рака.

  Намена:

  Боење, полирање, хемиска и електрична индустрија, чистење, одржување, работи со висок ризик од хемикалии (авто индустрија).

   

  Слика на Еднократни нитрилни ракавици портокалови

  Еднократни нитрилни ракавици портокалови

  Еднократни нитрилни ракавици портокалови

  Карактеристики 

  • Отпорни на кинење
  • Без латекс и прашок
  • Силиконско производство 
  • Овие ракавици се за еднократна употреба 

  Еднократни ракавици