Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Дупчалки и ударни дупчалки/чекани

  Popular products from category Дупчалки и ударни дупчалки/чекани

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Електрична вибрациона дупчалка EDI 13-K

  5717001011
  4.990 со ДДВ
  Моќна, компактна и лесна вибрациона дупчалка со моќност од 650 W, се карактеризира со своето брзо дупчење и долг работен век. Поседува вграден ROHM метален брз футер. Оваа машина има 2 режими на работа - дупчење и ударно дупчење. Електричниот прекинувач со потенциометар овозможува прилагодување на постојан број на вртежи на дупчалката. Ергономскиот дизајн со гумирана рачка обезбедува пријатно ракување, без потешкотии, додека дополнителната гумирана ротациска рачка со дистанцер за еднаква длабочина на дупчење овозможува сигурна работа и при зголемен отпор на дупчење.

  Електро пневматски чекан-дупчалка BMH 32-XE

  07025432
  32.490 со ДДВ
  Исклучително моќна дупчалка и чекан со SDS-plus прифат за алат, за штемување и дупчење во бетон, со дијаметар до 32 mm. Големата моќност на ударот од 4,2 Ј обезбедува ист ефект на дупчењето за помало трошење на времето. Машината има 24 прилагодливи агли на ударните делови, што овозможува адаптација на длетото на повеќе различни агли. Антивибрациската функција го намалува напорот при работата.

  Електро пневматски чекан-дупчалка EHD 40 Combi

  5717003011
  31.990 со ДДВ
  Електропневматски чекан-дупчалка со AVT/TMD систем на пригушување - двоен систем за ублажување на вибрациите и бучавата. Машината има SDS-max прифат. Електронската контрола на брзината ја сведува на минимум загубата на брзина во текот на работата. „Мекиот“ старт и функцијата за заштита од рестарт овозможуваат зголемена сигурност во работата.

  Електро-пневматски чекан CH 5-SE

  5717015011
  27.790 со ДДВ
  Електро-пневматски чекан со контрола на вибрации кој има исклучителен однос помеѓу моќноста и масата - 12,5 Ј ударна моќност на масата од само 5 кг. Замената на секачите и шпицевите е лесна, при што не е потребна употреба на дополнителни алати. SDS-max прифатот овозможува максимален пренос на сила. Можно е заклучување на алатот во повеќе положби, каде што корисникот избира најдобар агол на секачот за удобна работа. Покрај тоа, машината има и дополнителна рачка која се врти за 360°. Рачката на алатот е гумирана и има ергономска форма, за максимална удобност при долготрајно штемување.

  Електро пневматски чекан MH16-XE

  07025751
  79.299,7 со ДДВ
  Електро-пневматски чекан за најсложените работи на штемањето и пробивањето. Големата моќност на ударот овозможува многу брз напредок во работите и до 13 тони скршен материјал на ден. Робустното куќиште е конструирано така што поднесува и најголеми оптоварувања. Машината има шпицови и секачи со големи димензии за подобра распределба на моќноста и подолг век на траење на секачот. Намалувањето на вибрациите на опругите овозможува долготрајна работа без замор. Се испорачува во практичен куфер со тркалца, за полесен транспорт.

  Дупчалки и ударни дупчалки/чекани

  Filter by:

  Clear All
  Min: 0 Max: 79.300
  ден0 ден79300