Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  DOS анаеробни лепила

  Popular products from category DOS анаеробни лепила

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Средство за осигур. завртки средна цвртина

  1.100 со ДДВ
  Средство за осигурување на завртки со средна цврстина претставува осигурувач и заптивна маса на навојниот спој, а со помош на обичен алат може повторно да се демонтира. Средството за осигурување на завртките има повеќе предности. Може да се употребува на неисчистени и предходно не подготвени површини, на нерѓосувачки челик, хемиски стабилни површини каде што не се потребни "катализатори" или "активатори".Со употребата на овој спреј се спречува раздвојувањето предизвикано од вибрации и ударно оптеретување, со што се избегнуваат несаканите проблеми со осигурувањето.

  Motordiht, 100g

  0893260100
  3.290 со ДДВ
  Motordiht е заптивно средство кое ги заменува сите крути заптивки на споевите, со исклучок на спојот на главата на моторот. Ова средство успешно заптива до температури од 280 степени и отпорно е на притисок од 700 бари поради што може да се користи за заптивање на цевен водовод, како и садови под притисок. Motordiht има добра моќ на прилепување бидејќи се лепи за средството кое се заптива. Сигурно и долготрајно заптива површини од стакло, керамика и метал, а отпорно е на моторни, менувачки и хидроулични масла, дизел гориво, масло за ложење, разладни течности, бази, киселини, алкохоли, како и многу други материи и гасови.

  Средство за осигур. завртки висока цвртина

  1.190 со ДДВ
  Средство за осигурување на завртки со висока цврстина претставува осигурувач и навојна маса која тешко се разделува. Се користи за осигурување, зацврстување и заптивање на завртки, навртки, навојни вметоци, навојни чепови кои не треба да се разделуваат. Погоден е за навојни споеви кои се изложени на големо оптоварување, го спречуваат разделувањето предизвикано од вибрации или ударно оптоварување. Има одлична хемиска и топлотна стабилност и може да се раздвои само со помош на специјален ударен алат или на температура повисока од 300 степени.Ова универзално средство има големо подрачје на примена.

  Epoxy стик за метал, 120g

  0893449011
  910 со ДДВ
  EPOXI STICK претставува маса за брза и едноставна поправка на површински оштетувања. Ова средство едноставно се применува, обезбедува висока цврстина и има широко подрачје на примена. EPOXI STICK е отпорен на температури до 300 степени и наменет е за поправки на системи за издувни гасови. Исто така може да се применуван а челик, поцинкуван лим, бакар, месинг, олово, хром. Пред употреба, површината на која се применува ова средство треба добро да се исчисти, да се исуши и да се одмасти со цел да се овозможи подобро прилепување. EPOXI STICK има сребрена боја и може да се премачкува со бои и лакови, а има и можност за понатамошна обработка по стврднувањето.

  Hidraulikdiht, 50g

  0893545050
  2.330 со ДДВ
  HIDRAULIKDIHT е заптивна маса за хидраулични инстралации. Оваа анаеробна маса се користи кај пневматски и хидраулични навојни споеви под големо оптоварување. Исто така може да се користи и на благо намастени површини, а обезбедува и одлична отпорност на сите хидраулични течности и горива и дава висока сигурност на споевите што се заптиваат.

  Klebfix flex, брз лепак, 20g

  0893092
  2.180 со ДДВ
  ELASTOFIX претставува флексибилно вискозен, црн цијано-акрилат со одлична термичка отпорност. Се користи за лепење на метални, пластични и гумени делови меѓусебно или едни со други. Отпорен е на влага, удари и смолкнување.

  DOS анаеробни лепила

  Filter by:

  Clear All
  Min: 288 Max: 3.750
  ден288 ден3750