Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Diesel SAE 15W 40

  5.312 со ДДВ
  Повеќенаменско моторно масло за примена во сите сезони. Висока отпорност на прекин на подмачкувачкиот филм, спречува создавање на црн талог. Оптимално подмачкување. Оптимално за дизел мотори со и без турбо полнач (ATL).
  Поништи избор
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Ги задоволува следните стандарди:

  • ACEA A2, B3, E2 #5
  • API SJ/CF-4/CF
  • MB- 228.1
  • Volvo VDS
  • Allison C-4
  • Caterpillar TO-2
  • MIL-L 2104E, MIL-L 46152D
  • MTU Typ 1
  • MAN 271

  Период на замена: во склад со препораките на произведувачот на возилото

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Ги задоволува следните стандарди:

   • ACEA A2, B3, E2 #5
   • API SJ/CF-4/CF
   • MB- 228.1
   • Volvo VDS
   • Allison C-4
   • Caterpillar TO-2
   • MIL-L 2104E, MIL-L 46152D
   • MTU Typ 1
   • MAN 271

   Период на замена: во склад со препораките на произведувачот на возилото

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Ги задоволува следните стандарди:

  • ACEA A2, B3, E2 #5
  • API SJ/CF-4/CF
  • MB- 228.1
  • Volvo VDS
  • Allison C-4
  • Caterpillar TO-2
  • MIL-L 2104E, MIL-L 46152D
  • MTU Typ 1
  • MAN 271

  Период на замена: во склад со препораките на произведувачот на возилото