Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Црево за гориво, со платнено појачување тип2A

  84 со ДДВ
  Гумено црево за гориво со платнено појачување во средина. Материјал: NBR/CR Тип 2A) во однос на DIN 73379-1 ISO 4639-2 EN ISO 1307
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  АртикалНадворешен пречник mmВнатрешен пречник mmДолжина m
  1895503230T73,215
  189550553011,55,515
  189550753013,57,515

  Технички податоци:

  Работен притисок: max. 10 bar
  Мах.Притисок: max. 20 bar
  Работна температура: –35 °C do + 90 °C, краткотрајно +110 °C

  Материјал: NBR/CR (тип 2A)

  Задоволува DIN 73379-1, ISO 4639-2 EN ISO 1307

  Примена:

  За пренос на дизел горива и сите погонски горива за Otto мотори (безоловни и стандард горива) кај патнички возила, моторцикли, градежна механизација и генерално во автомобилската индустрија. Погодно како повратно црево за гориво и како вакум црево.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • АртикалНадворешен пречник mmВнатрешен пречник mmДолжина m
   1895503230T73,215
   189550553011,55,515
   189550753013,57,515

   Технички податоци:

   Работен притисок: max. 10 bar
   Мах.Притисок: max. 20 bar
   Работна температура: –35 °C do + 90 °C, краткотрајно +110 °C

   Материјал: NBR/CR (тип 2A)

   Задоволува DIN 73379-1, ISO 4639-2 EN ISO 1307

   Примена:

   За пренос на дизел горива и сите погонски горива за Otto мотори (безоловни и стандард горива) кај патнички возила, моторцикли, градежна механизација и генерално во автомобилската индустрија. Погодно како повратно црево за гориво и како вакум црево.

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *
  АртикалНадворешен пречник mmВнатрешен пречник mmДолжина m
  1895503230T73,215
  189550553011,55,515
  189550753013,57,515

  Технички податоци:

  Работен притисок: max. 10 bar
  Мах.Притисок: max. 20 bar
  Работна температура: –35 °C do + 90 °C, краткотрајно +110 °C

  Материјал: NBR/CR (тип 2A)

  Задоволува DIN 73379-1, ISO 4639-2 EN ISO 1307

  Примена:

  За пренос на дизел горива и сите погонски горива за Otto мотори (безоловни и стандард горива) кај патнички возила, моторцикли, градежна механизација и генерално во автомобилската индустрија. Погодно како повратно црево за гориво и како вакум црево.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија