Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Црево за гориво, со платнено појачување тип2A

  Гумено црево за гориво со платнено појачување во средина. Материјал: NBR/CR Тип 2A) во однос на DIN 73379-1 ISO 4639-2 EN ISO 1307
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  АртикалНадворешен пречник mmВнатрешен пречник mmДолжина m
  1895503230T73,215
  189550553011,55,515
  189550753013,57,515

  Технички податоци:

  Работен притисок: max. 10 bar
  Мах.Притисок: max. 20 bar
  Работна температура: –35 °C do + 90 °C, краткотрајно +110 °C

  Материјал: NBR/CR (тип 2A)

  Задоволува DIN 73379-1, ISO 4639-2 EN ISO 1307

  Примена:

  За пренос на дизел горива и сите погонски горива за Otto мотори (безоловни и стандард горива) кај патнички возила, моторцикли, градежна механизација и генерално во автомобилската индустрија. Погодно како повратно црево за гориво и како вакум црево.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  АртикалНадворешен пречник mmВнатрешен пречник mmДолжина m
  1895503230T73,215
  189550553011,55,515
  189550753013,57,515

  Технички податоци:

  Работен притисок: max. 10 bar
  Мах.Притисок: max. 20 bar
  Работна температура: –35 °C do + 90 °C, краткотрајно +110 °C

  Материјал: NBR/CR (тип 2A)

  Задоволува DIN 73379-1, ISO 4639-2 EN ISO 1307

  Примена:

  За пренос на дизел горива и сите погонски горива за Otto мотори (безоловни и стандард горива) кај патнички возила, моторцикли, градежна механизација и генерално во автомобилската индустрија. Погодно како повратно црево за гориво и како вакум црево.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија