Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Чистачи, одмастувачи и површинска нега

  Popular products from category Чистачи, одмастувачи и површинска нега

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Санитарен чистач

  4.990 ДЕН со ДДВ
  Санитарен чистач претставува средство за чистење и одржување на санитарни површини со бактериска заштита и EASY TO CLEAN ефект за лесно последователно чистење. Ова средство брзо ја отстранува нечистотијата, го намалува времето за чистење и спречува водата да се задржи на исчистената површина. Овој висококонцентриран чистач со својата висока ефикасност на мали концентрации овозможува долготрајна употреба. Има пријатен и освежителен мирис, додека PH вредноста на овој концентрат изнесува 1.

  Средство за чистење на површини

  705 ДЕН со ДДВ
  Овој висококонцентриран, неутрален чистач за чистење на работни површини е многу погоден за отстранување на масни наслаги.После употребата на средството, исчистените површини брзо се сушат и оставаат висок сјај и пријатен освежувачки мирис на лимон.Може да се користи на сите рамни површини на кои им е потребен висок сјај како што се стакло, огледало, паркет, PVC, ламинат фурнир, фарбани дрвени површини. Со својата едноставна употреба го намалува времето за чистење и не остава трагови од чистење.PH вредноста изнесува 7.

  Чистач на камени површини, 1lit.

  0893117305
  840 ДЕН со ДДВ
  Средството за чистење на специјални подни површини ефикасно отстранува нечистотија, наменето е за чистење на многу замастени подови. Се користи за подови обложени со природен и вештачки камен, керамички плочки, гранит, ПВЦ, линолеум. Длабински ги чисти и ги отстранува траговите од обувки од подот. Неговата висока ефикасност во мали концентрации ги намалува времето и трошоците. Може да се користи за машинско чистење или чистење со помош на џогер. Неговата Ph вредност на концентратот е 11.

  Чистач на масни површини, 10 lit.

  6.690 ДЕН со ДДВ
  Средството за отстранување на масти и протеини е моќно средство за чистење со високи перформанси за чистење. Се користи во прехрамбената индустрија. Брзо чисти и ефикасно ги отстранува наслагите од масти, протеини, масла, закоравени маснотии, како и сите нечистотии кои се јавуваат на сите водоотпорни површини во прехрамбената индустрија, со себе не оставаат траги од чистењето. Ова средство може да се користи за рачно и машинско перење под висок притисок, за ѕидни, подни, работни површини, машини за подготовка на храна, опрема, канали за одведување на пареа. Средството нема мирис, има pH вредност 13.

  Чистач на масни површини, 1lit.

  915 ДЕН со ДДВ
  Средството за отстранување на масти и протеини е моќно средство за чистење со високи перформанси за чистење. Се користи во прехрамбената индустрија. Брзо чисти и ефикасно ги отстранува наслагите од масти, протеини, масла, закоравени маснотии, како и сите нечистотии кои се јавуваат на сите водоотпорни површини во прехрамбената индустрија, со себе не оставаат траги од чистењето. Ова средство може да се користи за рачно и машинско перење под висок притисок, за ѕидни, подни, работни површини, машини за подготовка на храна, опрема, канали за одведување на пареа. Средството нема мирис, има pH вредност 13.

  Чистач на подни површини

  5.990 ДЕН со ДДВ
  Ова мултифункционално средство за чистење, за рачно и машинско перење на подни површини брзо чисти, спречува директен контакт на нечистотии и подни површини и не остава траги од чистењето. Ова високо-концентрирано средство за чистење на подни површини може да се користи за сите водоотпорни подни површини, специјално е наменето за подни површини како што се ПВЦ, линолеум, гумени подови, мат природен и вештачки камен. Ова средство за чистење на подови содржи полимер растворлив во вода кој овозможува безбедно одење по исчистените површини, а има и нелизгачки ефект. Спречува директен контакт меѓу нечистотиите и работните површини, што подоцна овозможува лесно и брзо чистење. Благодарение на својата висока ефикасност, овозможува долготрајна употреба и ги намалува трошоците. Има пријатен мирис и pH фактор 7.

  Чистачи, одмастувачи и површинска нега

  Filter by:

  Clear All
  Min: 27 Max: 16.990
  ден27 ден16990