Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Чистач на подни површини

  Ова мултифункционално средство за чистење, за рачно и машинско перење на подни површини брзо чисти, спречува директен контакт на нечистотии и подни површини и не остава траги од чистењето. Ова високо-концентрирано средство за чистење на подни површини може да се користи за сите водоотпорни подни површини, специјално е наменето за подни површини како што се ПВЦ, линолеум, гумени подови, мат природен и вештачки камен. Ова средство за чистење на подови содржи полимер растворлив во вода кој овозможува безбедно одење по исчистените површини, а има и нелизгачки ефект. Спречува директен контакт меѓу нечистотиите и работните површини, што подоцна овозможува лесно и брзо чистење. Благодарение на својата висока ефикасност, овозможува долготрајна употреба и ги намалува трошоците. Има пријатен мирис и pH фактор 7.
  Поништи избор
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Специјално наменето средство за чистење и одржување на подни површини. Со ANTI SLIP ефект против лизгање. Средството содржи полимер растворлив во вода, кој овозможува безбедно движење по исчистените површини без правење слој од супстанцата. Се употребува за:

  •  РС

  •  Линолеум

  •  Гума

  •  Мат природен камен (гранит, мермер и др.).

  •  Мат вештачки камен.

  Со редовна употреба се постигнува ЕАSY TO CLEAN ефект. Брзо чисти и не остава траги по чистењето. За универзална употреба. Са сите водоотпорни подни површини. Може да се нанесува и со спреј. Средството е концентрирано. Големата ефикасност на мала концентрација овозможува долготрајна употреба и намалена потрошувачка. Има пријатен освежувачки мирис.

  •  рН вредност на концентратот: 7

  •  Едноставно дозирање со помош на  дозирно капаче.

  •  Боја: Зелена

  Примена:

  Чистење и одржување

  Упатство за употреба:

  •  За машинско нанесување: 1/2 капаче (15 ml) во 10 l  вода.

  •  За рачно нанесување: 1 капаче (30 ml) во 8 l вода.

  •  За нанесување со спреј боца : 1/2 капаче (15 ml) во 0,5 l вода.

  Начин на нанесување: Средството може да се користи за машинско чистење,  за рачно чистење или со џогер. За висок сјај на исчистените површини, подот може да се исполира со single-disk полир машина.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Специјално наменето средство за чистење и одржување на подни површини. Со ANTI SLIP ефект против лизгање. Средството содржи полимер растворлив во вода, кој овозможува безбедно движење по исчистените површини без правење слој од супстанцата. Се употребува за:

  •  РС

  •  Линолеум

  •  Гума

  •  Мат природен камен (гранит, мермер и др.).

  •  Мат вештачки камен.

  Со редовна употреба се постигнува ЕАSY TO CLEAN ефект. Брзо чисти и не остава траги по чистењето. За универзална употреба. Са сите водоотпорни подни површини. Може да се нанесува и со спреј. Средството е концентрирано. Големата ефикасност на мала концентрација овозможува долготрајна употреба и намалена потрошувачка. Има пријатен освежувачки мирис.

  •  рН вредност на концентратот: 7

  •  Едноставно дозирање со помош на  дозирно капаче.

  •  Боја: Зелена

  Примена:

  Чистење и одржување

  Упатство за употреба:

  •  За машинско нанесување: 1/2 капаче (15 ml) во 10 l  вода.

  •  За рачно нанесување: 1 капаче (30 ml) во 8 l вода.

  •  За нанесување со спреј боца : 1/2 капаче (15 ml) во 0,5 l вода.

  Начин на нанесување: Средството може да се користи за машинско чистење,  за рачно чистење или со џогер. За висок сјај на исчистените површини, подот може да се исполира со single-disk полир машина.