Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Брусалки

  Popular products from category Брусалки

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Електрична аголна брусилка EAG 7-115, 760W

  Електрична аголна брусилка EAG 7-115, 760W

  5717016010
  Модел: EAG 7-115 Аголна брусилка со моќност од 760 W, одличен однос помеѓу масата и моќноста, за сечење и лесни брусења. Копчето за заклучување на работното вретено овозможува лесна промена на плочите за сечење или брусење. Роторот на брусилката има заштита од струготини, што го продолжува работниот век на машината. Безбедноста на корисникот е зголемена благодарение на функцијата на заштита од рестарт - по ненадеен прекин на напојувањето со електрична енергија, брусилката не се движи одеднаш, туку корисникот треба да го врати прекинувачот на исклучено и повторно да ја вклучи.
  Слика на Електрична аголна брусилка, 850W, EAG 115

  Електрична аголна брусилка, 850W, EAG 115

  5717004010
  Модел: EAG 115 Рачна аголна брусилка со моќност од 850 W за сечење и брусење на материјали. Брусилката има прекинувач со два преклопи за дополнителна сигурност при користењето. Машината има ротор заштитен од прашина и струготини, чии лежишта се во гумено куќиште за да се спречи „заварување“ на лежиштето во куќиштето при загревање. Во главата на брусилката е вградено иглесто лежиште кои поднесува поголеми оптоварувања.
  Слика на Електрична аголна брусилка EAG 11-115-C, 1100W

  Електрична аголна брусилка EAG 11-115-C, 1100W

  5717005010
  Модел: EAG 11-115-C Moќна аголна брусилка со електронски контролер за потешко сечење и брусење. Брусилката има прекинувач со два преклопи за дополнителна сигурност при користењето. Машината има ротор заштитен од прашина и струготини, чии лежишта се во гумено куќиште за да се спречи „заварување“ на лежиштето во куќиштето при загревање. Во главата на брусилката е вградено иглесто лежиште кое поднесува поголеми оптоварувања.
  Слика на Електрична брусилка EWS 8-125 CLASSIC

  Електрична брусилка EWS 8-125 CLASSIC

  5717035010

  Рачна брусалка од 850 W за сечење и брусење материјали. Брyсилката има прекинувач со два набори за дополнителна безбедност при употреба.

  Моторот има ротор заштитен од прашина и струготини, чии лежишта се во гумено куќиште за да се спречи „заварување“ на лежиштата во куќиштето за време на согорувањето. Во главата на брусалката е вградено иглено лежиште, кое може да издржи поголеми оптоварувања.

  Слика на Електрична аголна брусалка,1010W/ 125mm,CLASSIC

  Електрична аголна брусалка,1010W/ 125mm,CLASSIC

  5717053010
  Компактна аголна брусалка 1010V со идеална рамнотежа на моќ и ергономија. Наменет за лесно и средно тешко сечење на материјали.
  Слика на Електрична аголна брусалка со потенциометар,1 400W/125mm,CLASSIC

  Електрична аголна брусалка со потенциометар,1 400W/125mm,CLASSIC

  5717054010
  Игличасто лежиште во главата на брусалката. Ротор заштитен со стакло-пластика. Брз штитник. Копче за заклучување на дискот со ергономичен облик кој овозможува послесно заклучување.
  Слика на Електрична аголна брусилка, 2000W, EAG 20-230

  Електрична аголна брусилка, 2000W, EAG 20-230

  5717008010
  Моќна аголна брусилка со антивибрациска рачка за удобна работа без дополнителни потешкотии. Машината има ротор заштитен од прашини и струготини, чии лежишта се во гумено куќиште за да се спречи „заварување“ на лежиштето во куќиштето при загревање.
  Слика на Електрична брусилка EWS 26-230 CLASSIC

  Електрична брусилка EWS 26-230 CLASSIC

  5717045010
  p>Многу моќна брусалка со влезна моќност од 2600W со ротирачка рачка. Компактната алуминиумска брусна глава обезбедува голема издржливост додека може да пристапите до тесни простори. Мекиот старт го продолжува работниот век на машината, додека штитникот за брзо движење заштедува време при менување на процесот на обработка на материјалот. Ергономскиот дизајн и одличниот сооднос тежина-сила овозможуваат долготрајна работа. Гумата на кабелот го продолжува животниот век на кабелот во најсложените услови. Роторот заштитен со фиберглас обезбедува дополнителна заштита од метална прашина и струготини.
  Слика на Електрична аголна брусалка EWS 24-230

  Електрична аголна брусалка EWS 24-230

  070244610
  Оваа аголна брусилка со моќност од 2.400 W поседува рачка која може да се постави под агол од 90˚ од двете страни, што дава можност за оптимални работни положби при сечење или брусење. Системот за намалување на вибрации на двете рачки обезбедува работа со помалку потешкотии. Брусилката има „мек“ старт, заштита од рестарт и индикатор за преоптоварување, што ја зголемува безбедноста во работата. Покрај тоа, заштитата од удари автоматски го прекинува доводот на струја во случај на ненадеен прекин на плочата после некакво надворешно влијание, што ја намалува опасноста од повреди.
  Слика на Електрична аксијална брусалка GS700-E, 710W

  Електрична аксијална брусалка GS700-E, 710W

  07025200
  Модел: GS 700-E Оваа лесна и компактна, а истовремено моќна електрична аксијална брусилка е идеална за работи со брусење и глодање. Машината има сигурносно исклучување - кога е заклучена, доводот на струја автоматски се прекинува. Исто така има и заштита од рестарт, односно ненамерно повторно вклучување. Термичката заштита од преоптоварување го штити моторот и овозможува долг работен век. Дополнително е зголемена отпорноста на прашина благодарение на обложените калеми и заштитната мрежа преку намотката.
  Слика на Електрична аксијална брусалка GSL 700-E, 710W

  Електрична аксијална брусалка GSL 700-E, 710W

  07025210
  Модел: GS 700-E Оваа лесна и компактна, а истовремено моќна електрична аксијална брусилка е идеална за работи со брусење и глодање. Машината има сигурносно исклучување - кога е заклучена, доводот на струја автоматски се прекинува. Исто така има и заштита од рестарт, односно ненамерно повторно вклучување. Термичката заштита од преоптоварување го штити моторот и овозможува долг работен век. Дополнително е зголемена отпорноста на прашина благодарение на обложените калеми и заштитната мрежа преку намотката.

  Брусалки

  Close
  Filter by Clear All