Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Бензиска моторна пила Oregon, 52cc

  Бензиска моторна пила Oregon со 2-тактен мотор и тежина од 7,9кг што ја прави идеална за занаетчии. Овозможува инстант старт со повлекување на активаторот, минимално одржување и многу ниско ниво на бучавост. Претставува една од ретките пили на пазарот која доаѓа со вграден систем за острење под името PowerSharp.
  Каталошки број: F2218P
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Моќност2,2kW
  Мотор2-тактен, воздушно ладење
  Резервоар за гориво0,55L
  Кубикажа52cc
  Pokretanje1Easy Start System
  Тежина7,9lkg
  Мешавина на горивоБезоловен бензин : 2T масло, 40:1
  Должина на сечило45 cm - 18” OREGON
  Чекор на ланец и жлеб0,325”x 0,058” OREGON
  Пумпа за маслоАвтоматска, прилагодлива
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Моќност2,2kW
  Мотор2-тактен, воздушно ладење
  Резервоар за гориво0,55L
  Кубикажа52cc
  Pokretanje1Easy Start System
  Тежина7,9lkg
  Мешавина на горивоБезоловен бензин : 2T масло, 40:1
  Должина на сечило45 cm - 18” OREGON
  Чекор на ланец и жлеб0,325”x 0,058” OREGON
  Пумпа за маслоАвтоматска, прилагодлива