Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Автоматска маска за заварување, Ignis

  Ignis BLUE LIGHTENING автоматска маска за заварување изработена од висококвалитетна пластика отпорна на лом.Содржи четири оптички сензори со брзина 1/3 s. Напојувањето се врши по пат на соларни ќелии и непроменливи литиумски батерии чиј работен век е од 5 до 7 години. Постои можност за избор на режимот на заварување или брусење. Изградена е во склоп на CE, ANSI, CSA i AS/NZS стандарди. Благодарејќи на можноста за подесување од надворешната страна на маската , овозможува брзо работење без вадење на маската.Истотака има и можност за подесување на растојанието од лицето. Тежината на маската е 54g.
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *