Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Ario S1

  Заштитна сандала Ario со ниво на заштита S1 е изработена од исклучително отпорен и лесен микрофибер со отвори за зголемена циркулација на воздухот.Поставена е со CLIMAX постава со 3Д структура за неограничена циркулација на воздухот. Има AIRNERGY анатомска влошка со мека мемориска пена и посебна структура која овозможува кожата на стапалата да дише. Заштитната капа е направена од композит , екстра широка - удобна и обезбедува доволно простор за прстите. Ѓонот е направен од двослоен полиуретан RAPID PU.2D со исклучителна леснотија што заштедува енергија. Антистатик, не проклизува и и ма шок абсорбер во пределот на петата. Тежина 450g по парче за број 42 EN ISO 20345
  Поништи избор
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *