Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Апарати за заварување

  Popular products from category Апарати за заварување

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Апарат за REL заварување EWI 160

  5952001160
  26.290 ДЕН со ДДВ
  Апарат за заварување - инвертер е дигитално контролиран инвертер со најновата IGBT технологија, која му овозможува работа при големи варијации на напон. Дава можност за заварување со процесите REL и TIG. Покрај наведената IGBT технологија, се какатеризира и со Anti-Stick што оневозможува лепење на електродите на работното парче, Hot-Start кој обезбедува безбедно палење на електродите, како и можност за работа со тешко топливи електроди. Максималната струја на заварување е 16А. Класата на изолација е H (до 18 степени) и има 3м кабел за маса и електрода. Тежината на уредот е 4,6кг.

  Апарат за REL заварување EWI 200

  5952001200
  30.450 ДЕН со ДДВ
  Апарат за заварување - инвертер е дигитално контролиран инвертер со најновата IGBT технологија, која му овозможува работа при големи варијации на напон. Дава можност за заварување со процесите REL и TIG. Покрај наведената IGBT технологија, се какатеризира и со Anti-Stick што оневозможува лепење на електродите на работното парче со автоматско намалување на струјата, Hot-Start кој обезбедува безбедно палење на електродите, како и Arc-Force кој овозможува работа со тешко топливи електроди. Со изборот на посебен режим на работа со целулозна електрода се остварува поголем напон на отвореното коло и полесен почеток на заварувањето.Максималната струја на заварување на овој уред е 2А. Класата на изолација е H (до 18 степени) и има 3м кабел за маса и електрода. Тежината на уредот е 4,7кг.

  Апарат за MIG заварување MIG 180-5S

  5952350180
  46.490 ДЕН со ДДВ
  Апарат за MIG заварување MIG 180-5S е дигитално контролиран инвертер со најновата IGBT технологија, која му овозможува непречена работа при големи варијации на напонот. Овој апарат е наменет за MIG заварување на тенки челични и прохромски лимови до 15мм дебелина. MIG 180-5 апаратот за заварување има можност за заварување со процесите MIG, REL и LIFT/ TIG, а покрај тоа овој апарат се карактеризира и со NO GAS функција која дава можност за заварување на полнета жица без дополнителен гас, EURO приклучок со Abicor Binzel MB 15AK горилник кој воедно претставува и дел од стандардната испорака. Со овој уред може да се работи на терен, неговата максимална струја на заварување изнесува 180А и има класа на изолација H која овозможува работа со електрични компоненти до 180 степени. Уредот користи монофазен осигурувач од 20А, има должина на кабел за маса и електрода од 3м и користи жица во котур D200 до 5кг.

  Апарат за TIG заварувањеTIG 200PULSE

  5952380200
  55.090 ДЕН со ДДВ
  Апарат за пулсно TIG заварување со висока фреквенција koj e дигитално контролиран инвертер со најнова IGBT технологија и високофрекфентен пулсен режим на работа. Идеален е за TIG заварување на тенки прохромски цевки и лимови. Има можност за заварување во TIG DC, HF TIG DC pulse и REL режим на работа. Најновата IGBT технологија му овозможува непречено да работи дури и со големи варијации на напон, додека малата вредност на референтна струја му овозможува да работи на инсталации со осигурувач од 2 ампери. Апаратот во високофрекфентен режим на работа има можност за прилагодување на времето на истекување на гас на почетокот и крајот на заварувањето. Со дефинирање на фреквенцијата на ширина на пулсот, како и со прилагодување на "горните" и "долните" струи на заварување, можно е да се постигне квалитетно заварување на тенки лимови и цевки. Класата на изолација F овозможува работа на електрични компоненти до 155 степени.

  Апарат за заварување MIG/MAG 250

  5952001250
  87.190 ДЕН со ДДВ
  Апаратот за заварување MIG / MAG 250 е дигитално контролиран инвертер со најнова технологија IGBT, овозможувајќи му да работи непречено при големи варијации на напон. Овој апарат е наменет за MAG заварување на конструкциски челик со можност за MIG заварување на прохромски челици и алуминиумски метали со дебелина преку 2 мм. Овој 2во1 апарат има можност за заварување во режим MIG / MAG и rel. Функцијата NO GAS му дава можност за заварување со полнета жица без дополнителен гас, а исто така има и EURO ПРИКЛУЧОК со горилник Abicor Binzel MB24KD. Апаратот за заварување MIG / MAG 250, исто така, се карактеризира со прецизно прилагодување на индукцијата, што му овозможува на заварувачот да постигне квалитетно заварување со минимално "прскање" на жицата, што стандардните MIG апарати го немаат. Апаратот има и изолација од класа F, која му овозможува да работи со електрични компоненти до 155 степени, и користи D300 жица во котур со тежина од 15 кг. “

  Апарат за плазма сечење POWERCUT 70

  5952001070
  66.190 ДЕН со ДДВ
  Апарат за плазма сечење - inverter powercut 7 кој овозможува добивање на прецизни рабови на двете страни без оштетување на работниот предмет. Благодарејќи на напредната инвертер технологија, овој апарат овојможува сигурна работа, ефикасност како и заштеда на енергија за време на работата. Максималната дебелина на сечење е до 22мм со потребното дополнително дупчење или обработка на пресечената површина, додека оптималната дебелина на сечење од 16мм дава прецизно сечење и идеална пресечена површина. На куќиштето на апаратот се наоѓа дигитален дисплеј и потенциометар со чија помош лесно и едноставно се прилагодува струјата на сечење и контролира протокот на воздух. Користејќи ја најновата IGBT технологија, може да работи непречено и при поголеми промени на напонот, додека класата H овозможува непречена работа на електричните компоненти до 18 степени. Апаратот користи трофазно напојување со струја што дополнително го намалува ризикот од пад на напон и варијации во електричната мрежа.

  Апарати за заварување

  Filter by:

  Clear All
  Min: 26.290 Max: 472.490
  ден26290 ден472490