Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Апарат за плазма сечење POWERCUT 70

  66.190 со ДДВ
  Апарат за плазма сечење - inverter powercut 7 кој овозможува добивање на прецизни рабови на двете страни без оштетување на работниот предмет. Благодарејќи на напредната инвертер технологија, овој апарат овојможува сигурна работа, ефикасност како и заштеда на енергија за време на работата. Максималната дебелина на сечење е до 22мм со потребното дополнително дупчење или обработка на пресечената површина, додека оптималната дебелина на сечење од 16мм дава прецизно сечење и идеална пресечена површина. На куќиштето на апаратот се наоѓа дигитален дисплеј и потенциометар со чија помош лесно и едноставно се прилагодува струјата на сечење и контролира протокот на воздух. Користејќи ја најновата IGBT технологија, може да работи непречено и при поголеми промени на напонот, додека класата H овозможува непречена работа на електричните компоненти до 18 степени. Апаратот користи трофазно напојување со струја што дополнително го намалува ризикот од пад на напон и варијации во електричната мрежа.
  Каталошки број: 5952001070
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Тип на заварувањеПлазма
  Опсег на излезна струја25 - 70 А
  Интермитенца Imax, 40°C60 %
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Степен на изолацијаH
  Влезна сила KVA8 KVA
  Потребен осигурач на струјно коло16 А трофазен
  Притисок во инсталација ( 0.3-0.6MPa )3 - 6 bar
  Проток на воздух за мах дебелина на сечење300 l/min
  Мах дебелина на сечење22 мм
  Оптимална дебелина на сечење16 мм
  Тежина на апаратот16 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)505x240x404
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Спецификации
  • Спецификации на производот
   Име на атрибутотВредност на атрибутот
   Тип на заварувањеПлазма
   Опсег на излезна струја25 - 70 А
   Интермитенца Imax, 40°C60 %
   Степен на заштита на куќиштетоIP21S
   Степен на изолацијаH
   Влезна сила KVA8 KVA
   Потребен осигурач на струјно коло16 А трофазен
   Притисок во инсталација ( 0.3-0.6MPa )3 - 6 bar
   Проток на воздух за мах дебелина на сечење300 l/min
   Мах дебелина на сечење22 мм
   Оптимална дебелина на сечење16 мм
   Тежина на апаратот16 кг
   Димензии Д x Ш x В (mm)505x240x404
  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Тип на заварувањеПлазма
  Опсег на излезна струја25 - 70 А
  Интермитенца Imax, 40°C60 %
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Степен на изолацијаH
  Влезна сила KVA8 KVA
  Потребен осигурач на струјно коло16 А трофазен
  Притисок во инсталација ( 0.3-0.6MPa )3 - 6 bar
  Проток на воздух за мах дебелина на сечење300 l/min
  Мах дебелина на сечење22 мм
  Оптимална дебелина на сечење16 мм
  Тежина на апаратот16 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)505x240x404