Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Анкер - завртки за големи оптоварувања

  Popular products from category Анкер - завртки за големи оптоварувања

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Анкер завртка W-BS/S

  82 ДЕН со ДДВ
  Анкер завртка наменета за монтажа во бетон, во зоната на притисок и затегнување (ETA опција 1), испитана противпожарност (TR020). Сеизмичка категорија C1. Поголема носивост (за ист дијаметар) во споредба со стандардни анкери.

  Анкер завртка W-BS/P

  18 ДЕН со ДДВ
  Анкер завртка W-BS/S од поцинкуван челик со рамна глава и интегрирана подлошка. Служи за поединечно прицврстување во испукан и неиспукан бетон, за зацврстување во повеќе точки, зацврстување во преднапрегнат бетон во плочи со шуплини (во зависност од одобрувањето).

  Анкер завртка W-BS/I

  42 ДЕН со ДДВ
  Анкер завртка наменета за монтажа во бетон, во зоната на притисок и затегнување (ETA опција 1), испитана противпожарност (TR020). Сеизмичка категорија C1. Поседува прифат со внатрешен навој M8/M10 за носење на навојни шипки.

  Анкер завртка за оплата AB

  275 ДЕН со ДДВ
  Анкер завртка наменета за повеќекратна употреба на градилишта (на пример за монтажа на оплати). Може да се монтира во армиран и неармиран бетон, во зоната на притисок или затегање, во бетон од класа помеѓу C20/25 и C50/60. Воедно може да се монтира и во свеж бетон кој има цврстина на притисок (fck), коцка ≥ 10 N/mm². Пред повторна монтажа на анкер-завртката треба визуелно да се проверат евентуални оштетувања како и да се провери користењето на тест-чаури кои минуваат низ анкер. Поседува одобрување од DIBt институтот.

  Анкер завртка широка глава W-BS/LP

  20 ДЕН со ДДВ
  Анкер завртка наменета за монтажа во бетон, во зоната на притисок и затегнување (ETA опција 1), испитана противпожарност (TR020). Сеизмичка категорија C1. Поголема носивост (за ист дијаметар) во споредба со стандардни анкери.

  Анкер - завртки за големи оптоварувања

  Filter by:

  Clear All
  Min: 18 Max: 275
  ден18 ден275