Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Акрил

  Popular products from category Акрил

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на AKRIL FIX, Монтажен лепак без растворувач

  AKRIL FIX, Монтажен лепак без растворувач

  1893100101

  Монтажен лепак без растворувачи заснован на водена дисперзија со добра почетна цврстина на лепакот.

  Слика на Пиштол за картуши

  Пиштол за картуши

  1891852

  Моќен пиштол изработен од јака пластика наменет за метални и пластични картуши.

  Слика на Workshop силиконизиран акрил бел, 280мл

  Workshop силиконизиран акрил бел, 280мл

  2892402

  Силиконизиран Акрил е еднокомпонентна еластична дихт маса на акрилна база со силиконска емулзија.

  Наменет е за пополнување на празнини и споеви на површини при градежни работи, како и за пополнување на пукнатини.

  Има поголема еластичност од стандардниот 08921611 Maler Akril, бел, 310ml.

   

  Карактеристики:

   

  • За надворешна и внатрешна употреба
  • Може да се бои
  • Без мирис
  • Трајно еластичен
  • Водоотпорен по стврднување
  • Лесно чистење на алатките.

   

  Упатство:

  Сите површини на кои се нанесува оваа дихт маса мора да бидат суви, чисти, без маснотии. Температурата на нанесување на површините и околината треба да биде помеѓу + 5 ° C и + 40 ° C

   

  Ограничувања при употреба 

  Не е погоден за површини направени од PE, PP, PC, PMMA, PTFE, мека пластика, неопренски и бутуменски подлоги. Не е погоден за застаклување.           

   

  Силиконизираниот акрил има рок на траење од 24 месеци.

  Акрил

  Close
  Filter by Clear All