Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
Close
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Спреј за заштита на полови на акумулатор, 150 ml

  297 со ДДВ
  Спреј за заштита на половите на акумулатори, акумулаторски клеми, поврзувачки споеви, претставува заштита од корозија, временски непогоди, акумулаторски киселини. Овој спреј спречува минливи отпори како и пад на напонот, со што се продолжува векот на траење на акумулаторот.
  Каталошки број: 0890104

  Својства и начин на делување:

  Траен, температурно стабилен слој со сина боја, кој ги заштитува и изолира батериските полови и приклучоци, со што спречува создавање на корозија и губиток на напон поради преодни отпори. Заштитува од дејство на батериската киселина. Температурна стабилност од -40°C до +120 °C. Не содржи силикон и AOX.

  Упатство за употреба:

  1.  Пред нанесување на средството темелно исчистете ги клемите и батериските полови на акумулаторот.

  2.  Монтирајте ги клемите на батериските полови.

  3.  Добро протресете ја боцата и нанесете тенок слој од сите страни.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се прска по лакирани површини. Доколку дојде во контакт со лакирана површина, средството веднаш да се острани со помош на Чистачи за кочници арт. бр. 089010810. Боцата е под притисок, да се чува подалеку од директно сончево зрачење и да не се изложува на температура поголема од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Траен, температурно стабилен слој со сина боја, кој ги заштитува и изолира батериските полови и приклучоци, со што спречува создавање на корозија и губиток на напон поради преодни отпори. Заштитува од дејство на батериската киселина. Температурна стабилност од -40°C до +120 °C. Не содржи силикон и AOX.

  Упатство за употреба:

  1.  Пред нанесување на средството темелно исчистете ги клемите и батериските полови на акумулаторот.

  2.  Монтирајте ги клемите на батериските полови.

  3.  Добро протресете ја боцата и нанесете тенок слој од сите страни.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се прска по лакирани површини. Доколку дојде во контакт со лакирана површина, средството веднаш да се острани со помош на Чистачи за кочници арт. бр. 089010810. Боцата е под притисок, да се чува подалеку од директно сончево зрачење и да не се изложува на температура поголема од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).