Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Пневматски ударен одвртувач DSS 1/2" IN STANDARD

  10.490 со ДДВ
  Пневматски одвртувач со исклучителен сооднос помеѓу моќноста и тежината. Двојниот ударен механизам со високи перформанси и системот од значајни моќни чекани обезбедуваат најмногу 860 Nm обртен момент при опуштање. Конструиран е така што го насочува воздухот од корисникот и работната област. Прекинувачот со 6 положби овозможува лесно прилагодување на моментот на моќноста и промена на насоката (затегање/опуштање).
  Каталошки број: 07037560
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Прифат на алатот1/2"
  Момент на затегање785Nm
  Момент на отпуштање860 Nm
  Број на обртаи7.800 o/min
  Потребен пристисок во инсталација6,3 bar
  Просечна потрошувачка на воздух140 l/min
  Навој за приклучна спојка1/4"
  Минимален пречник на црево9mm
  Маса2,5kg
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Спецификации
  • Спецификации на производот
   Име на атрибутотВредност на атрибутот
   Прифат на алатот1/2"
   Момент на затегање785Nm
   Момент на отпуштање860 Nm
   Број на обртаи7.800 o/min
   Потребен пристисок во инсталација6,3 bar
   Просечна потрошувачка на воздух140 l/min
   Навој за приклучна спојка1/4"
   Минимален пречник на црево9mm
   Маса2,5kg
  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Прифат на алатот1/2"
  Момент на затегање785Nm
  Момент на отпуштање860 Nm
  Број на обртаи7.800 o/min
  Потребен пристисок во инсталација6,3 bar
  Просечна потрошувачка на воздух140 l/min
  Навој за приклучна спојка1/4"
  Минимален пречник на црево9mm
  Маса2,5kg