Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
Close
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Пневматски одвртувач DSS 1''P 305mm

  51.990 со ДДВ
  Моќен ударен одвртувач со висококвалитетен ударен механизам и моќен мотор кој овозможува големи работни моменти и сигурност во работата. Одвртувачот има преклопник за едноставно прилагодување на моментот според потребите на работата, како и можност за промена на насоката на вртење (затегање/отпуштање). Исто така може да се контролира брзината на вртење на копчето.
  Каталошки број: 07037750
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Прифат на алатотчетириаголен 1"
  Момент на затегање895-1.694Nm
  Момент на отпуштање2.439Nm
  Потребен пристисок во инсталација6,3 bar
  Просечна потрошувачка на воздух310 l/min
  Навој за приклучна спојка1/2"
  Минимален пречник на црево11mm
  Ниво на бучава93-104dB
  Маса9,97kg
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Прифат на алатотчетириаголен 1"
  Момент на затегање895-1.694Nm
  Момент на отпуштање2.439Nm
  Потребен пристисок во инсталација6,3 bar
  Просечна потрошувачка на воздух310 l/min
  Навој за приклучна спојка1/2"
  Минимален пречник на црево11mm
  Ниво на бучава93-104dB
  Маса9,97kg