Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Моторна косилка FLM511K

  22.490 со ДДВ
  Со својот атрактивен дизајн и врвните перформанси, оваа самоодна косилка ја најде примената во бројни домаќинства, каде што престојувањето на отворено е начин на живот.Опцијата за 6-степеното прилагодување на висината на косење од 2,5 до 7,5 см ќе го задоволи дури и најпребирливиот корисник. Со ширина на сечење од 51 см, се препорачува за површини до 1500м2. Колекторот на трева е од 65л и покрај опцијата за собирање трева во корпата, има и можност за странично исфрлање на тревата. Моторот е четворотактен со моќност од 173cc и има метално куќиште со интегриран конектор за самоиспирање. Тркалата се со лежишта, предните со големина 8 "и задните со големина 11".
  Каталошки број: FLM511K
  products.delivery.quickdelivry
  products.delivery.freeshipping products.delivery.freeshippingover
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Начин на движењесамоодна
  Вид на моторY173V
  Мотор4-тактен
  Куќиште20”метално куќиште
  Димензија на тркала8”(предни)/11”(задни) тркала, со лежишта
  Ширина на сечењето51cm
  Висинско прилагодување2,5-7,5 cm, 6-степено висински централно прилагодување
  Собирачисфрлување позади (корпа), исфрлување од страна
  Колектор65L
  Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
  Резервоар за гориво1,0L
  Резервоар за масло0,6L
  Површина на косење1500 m2
  Кубикажа173cc
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Спецификации
  • Спецификации на производот
   Име на атрибутотВредност на атрибутот
   Начин на движењесамоодна
   Вид на моторY173V
   Мотор4-тактен
   Куќиште20”метално куќиште
   Димензија на тркала8”(предни)/11”(задни) тркала, со лежишта
   Ширина на сечењето51cm
   Висинско прилагодување2,5-7,5 cm, 6-степено висински централно прилагодување
   Собирачисфрлување позади (корпа), исфрлување од страна
   Колектор65L
   Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
   Резервоар за гориво1,0L
   Резервоар за масло0,6L
   Површина на косење1500 m2
   Кубикажа173cc
  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Начин на движењесамоодна
  Вид на моторY173V
  Мотор4-тактен
  Куќиште20”метално куќиште
  Димензија на тркала8”(предни)/11”(задни) тркала, со лежишта
  Ширина на сечењето51cm
  Висинско прилагодување2,5-7,5 cm, 6-степено висински централно прилагодување
  Собирачисфрлување позади (корпа), исфрлување од страна
  Колектор65L
  Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
  Резервоар за гориво1,0L
  Резервоар за масло0,6L
  Површина на косење1500 m2
  Кубикажа173cc